Anasayfa / Ekonomi / Instagram’dan 10 yaşındaki çocuğa binlerce dolar!

Instagram’dan 10 yaşındaki çocuğa binlerce dolar!


Dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunan Instagram bir rekora imza attı. Fotoğraf ve video paylaşım sitesi Instagram 10 yaşındaki bir çocuğa binlerce dolar ödedi. Peki Instagram bu ücreti hangi hizmet karşılığında 10 yaşında bir çocuğa ödedi? İşte yanıtı…

Teknoloji dünyasının ürünlerinden Instagram gün geçtikçe büyüyor ve gelirini her geçen gün katlıyor. Geçtiğimiz günlerde sadece 10 yaşındaki bir çocuğa ödediği tam 10 bin dolar ile gündeme oturan Instagram bu ödemeyi ne için yaptı? İşte Instagramın ödediği 10 bin dolar’ın sebebi…

10 YAŞINDAKİ ÇOCUK INSTAGRAM’IN HATASINI BULDU
Finlandiyalı Jani, sosyal paylaşım sitesi Instagram’ın yorum bölümünde bir hata tespit etti. Bu hata sayesinde Instagram’ın ‘yorum’ bölümünü ele geçirebilen Jani durumu şirkete bildirdi.

EN KÜÇÜK HATA AVCISI
Jani’nin tespit ettiği açığı düzelten Instagram, küçük çocuğa 10 bin dolarlık ödeme yaptı. Bir çok online şirket gibi Instagram da sistemindeki hataları bulanları ödüllendirmek için “Bounty Bug” (Hata Avcısı) uygulamasını kullanıyor.
Instagram Finlandiyalı Jani’nin Bounty Bug’tan para kazanan en küçük kişi olduğunu açıkladı.

Yaşı küçük olduğu için soyadı açıklanmayan Jani, bulduğu açıkla Amerikalı pop ve R&B şarkıcısı Justin Bieber’ın hesabını bile ele geçirebileceğini belirtti.
Büyüdüğünde siber güvenlik alanında uzmanlaşmak isteyen Jani, kazandığı parayla kendisine yeni bir bisiklet alacağını söyledi. kaynak gazetevatanSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top