Anasayfa / Ekonomi / İnci Pastanesi geri dönüyor

İnci Pastanesi geri dönüyor


İnci Pastanesi’nin işletmecisi Musa Ateş, dün itibariyle yeni yerlerini kiralayarak kontrat imzaladıklarını söyledi.

İnci Pastanesi’nin işletmecisi Musa Ateş, RS FM’e yaptığı açıklamada, dün itibariyle yeni yerlerini kiralayarak kontrat imzaladıklarını söyledi.
İnci Pastanesi’nin 12 Aralık’ta 69. yılına gireceğini hatırlatan Ateş, “İnci adını halk koydu ve bu yıkıma karşı birlikte mücadele edeceğiz. Her şey yeniden başlayacak” dedi. Ateş, 1 ay içerisinde yeni yeri hizmete açmayı planladıklarını da sözlerine ekledi.
Temeli 68 yıl önce atılan İnci Pastanesi geçtiğimiz hafta yapılan tahliye işlemleri ile kapanmıştı. Tahliye işlemleri sırasında aktivistler ile polis arasında arbede yaşanırken polis biber gazı kullanmış ve bir kişi gözaltına alınmıştı.

SERKİLDORYAN BİNASINDAYDI

İnci Pastanesi’nin de hizmet verdiği tarihi Cercle d’orient (Serkildoryan) Binası’nda bulunan işyerlerinin tahliyesine başlanması, yerel mahkeme kararının Yargıtay’da kesinleşmesi sonrası oldu.
Serkildoryan kompleksinde restorasyon projesine girişen Emek İnşaat ve İşletme A.Ş.’nin 2010’da açtığı tahliye davasında, İstanbul 8. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından verilen tahliye kararını değerlendiren Yargıtay 6. Hukuk Dairesi, “Tahliye kararının yerinde olduğuna” karar verdi. kaynak radikalSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top