Anasayfa / Teknoloji / İlk 24 Saatte Rekor Satış Yaptı!

İlk 24 Saatte Rekor Satış Yaptı!


İlk 24 saatte 1 milyon PS4 satıldı

Sony’nin yeni nesil konsolu PlayStation 4 müthiş bir başlangıç yaptı. Sony, konsolu satışa sunduğu ilk 24 saatte 1 milyondan fazla satıldığını açıkladı

PlayStation 4 yalnızca ABD ve Kanada’da satışa sunuldu, konsolun sadece iki ülkede böyle bir başlangıç yapması gerçekten etkileyici.

Sony Entertainment CEO’su Andrew House, tüketicilerin ilgisi karşısında çok heyecanlandıklarını söyledi ve PS4 29 Kasım’da Avrupa ve Latin Amerika’da satışa sunulduğunda da buna benzer bir coşku beklediklerini belirtti.

PlayStation 4 ilk günden Sony’nin en hızlı satan konsolu olmayı başardı. İki hafta içerisinde PS4 Avrupa’ya da gelecek ve büyük bir ihtimalle Nintendo Wii U’nun 3,91 milyonluk satış rakamını birkaç günde kolaylıkla alt edecektir. Türkiye ise PS4 için 13 Aralık’ı beklemek durumunda.

Sony yeni nesil konsol savaşına başarılı bir başlangıç yaptı ancak bu tamamen sorunsuz olmadı. Satılan 1 milyon konsolun yüzde 4’ünde “ölümün mavi ışığı” adı verilen sürekli yanıp sönen mavi ışık problemi var. Bu sorunu yaşayan oyuncular PS4’ü TV’ye bağladıklarında görüntü ve ses alamıyorlar. Başarılı başlangıcı kutlayan Sony, henüz bu sorunu çözmek adına herhangi bir hamle yapmadı. kaynak aksamSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top