Anasayfa / Teknoloji / İki Farklı iPhone 6

İki Farklı iPhone 6


Apple, bu sene bizlere sadece tek bir iPhone 6 sunmayabilir.

Yeni bir rapor, Apple’ın 4.7 inç’lik ve 5.5 inç’lik iki farklı iPhone 6 modelini denediğini iddia etti. Rapora göre Apple safir camla kaplı cepleri ve kavisli ekranları deniyor. İddiaya göre her iki telefonun da 2014’te tanıtılma ihtimali var.

Tayvanca web sitesi Economic Daily News’un Apple’ın tedarik zincirinden geldiğini iddia ettiği bilgilere göre iPhone 6, 4.7 inç’lik ve 5.6 inç’lik iki farklı modelle karşımıza çıkacak. Wall Street Journal, daha önce firmanın 4.5 inç’ten büyük ve 5 inç’ten büyük iki cep planladığı söylenmişti. Çinli analist Sun Chyang Xu da iPhone 6’nın 4.7 ve 5.7 inç’lik modeller olarak piyasaya sürüleceğini söylemişti.

4.7 inç’lik iPhone’un 1280×720 çözünürlüklü bir ekranla geleceği, 5.7 inç’lik modelin ise 1.920×1.080 Full HD çözünürlük sunacağı söyleniyor. Bu bilgilerin de Apple’ın tedarik zincirinden geldiği öne sürülüyor.

Farklı kaynaklar, ekran boyutları hakkında farklı şeyler söylese de birleştikleri bir yer var: Apple’ın iki farklı ekran boyutunda iPhone ortaya çıkaracağı.

kaynak:chiponlineSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top