Anasayfa / Teknoloji / HTC kendi işletim sistemini kuruyor

HTC kendi işletim sistemini kuruyor


Dünyanın son yıllarda en hızılı yükselen akıllı telefon üreticisi HTC, mevcut kullandığı Android ve Windows işletim sistemlerine rakip olacak bir yeni işletim sistemi üzerinde çalışıyor.

htc logo haber detay 254354

Başlangıç itibariyle sadece Çin’e özel üretilecek olan yeni akıllı telefon işletim sistemi Çin’in twittera benzer mikro blog sitesi olan Weibo ile entegre çalışacak.Aslında HTC’nin tüm dünya için böyle bir niyeti olduğu yeni duyduğumuz bir şey değil.

Bundan iki yıl önce şirket yetkilileri kendi işletim sistemlerini istediklerini dile getirmişti. Fakat bu yıl tamamlanmadan Çin’de başlayacağı iddia edilen bu yeni işletim sisteminin, dünya nüfusunun oldukça önemli bir kısmını barındıran Çin’i bir pilto uygulama haline getirecek ve eğer başarılı olursa dünyanın geri kalan ülkelerinde de aynı işletim sistemi kullanılmadan HTC’yi dev rakiplerine karşı çok daha güçlü bir konuma geçirebilecek.Özellikle Google’ın Çin hükümetiyle yaşadığı problemlerin ardından Weibo’yu da arkasına alan yeni bir işletim sisteminin Çin’den yeni bir akıllı telefon süper gücünün doğmasına yol açabilir.

HTC’nin bu adımına karşı Google, Microsoft ve Apple’ın nasıl bir karşılık vereceği merakla bekleniyor.İddiaya göre prototipi tamamlanan yeni işletim sistemi HTC tarafından Çİn hükümetine çoktan yollanmış durumda.

HTC One - img 0861

Buna karşılık özellikle Android’in yüzde 75’in üzerinde paya sahip olduğu Avrupa ülkelerinde HTC’nin yeni işletim sistemine pek şans vermeyenler çoğunlukta. kaynak internethavadisSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top