Anasayfa / Gündem / Hocaya son veda

Hocaya son veda


BAŞBAKANLIK Başmüşaviri ve YÖK üyesi Prof. Dr. Osman Öztürk (70), son yolculuğuna uğurlandı. Öztürk’ün cenazesine İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde öğrencisi olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

haber detay 45040119

Erdoğan’ın hocası olan Başbakanlık Başmüşaviri ve YÖK üyesi Prof. Dr. Osman Öztürk için İstanbul Fatih Camisi’nde cenaze namazı kılındı. İkindi namazının ardından kılınan cenaze namazına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Binali Yıldırım, İstanbul Valisi Vasip Şahin, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç da katıldı. Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi adına çelenk gönderildi.

Öztürk’ün cenazesini hadis alimi Emin Saraç kıldırdı. Fatih Camisi’nden aynı vakitte kaldırılan diğer üç cenazenin namazını ise İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran kıldırdı. Cenaze namazının ardından cenazeler için helallik istendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, diğer cenazeler yakınları tarafından götürülürken Emin Saraç’ın elini öptü. Erdoğan, daha sonra Sağlık Bakanı Müezzinoğlu ile birlikte Öztürk’ün cenazesine omuz verdi. Kalın bağırsak ve kolon tümörü hastalığı nedeniyle vefat eden Öztürk’ün cenazesi Karacaahhmet Mezarlığı’nda toprağa verildi.

ÖZTÜRK KİMDİR
osman ozturk 4325475
1944 Tarsus doğumlu olan Öztürk, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı fakültenin tarih bölümünde doktorasını tamamladı. Hacettepe, Marmara, Sakarya, Dokuz Eylül, Kırklareli Üniversitelerinde görev yapan Öztürk’ün yayınlanmış 15 kitabı, 120 civarında Türkçe-Arapça-İngilizce makalesi ve milletlerarası bilimsel toplantılara sunulmuş tebliğleri bulunuyor. Evli ve dört çocuk babası olan Öztürk, Arapça, Farsça ve İngilizce biliyordu. kaynak hurriyetSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top