Anasayfa / Sağlık / Her Boyun Ağrısı Boyun Fıtığı Anlamına Gelmez

Her Boyun Ağrısı Boyun Fıtığı Anlamına Gelmez


Boyun ağrısının çalışanından çalışmayanına kadar toplumun birçok kısmını canından bezdiren bir durum olduğunu dile getiren Fizyoterapist Merve Selen Akkurt, toplum nüfusunun önemli bir diliminin yaşamının bir bölümünde boyun ağrısına maruz kaldığını belirtti. Booyun ağrısı denince akla ilk gelenin boyun fıtığı olduğunu söyleyen Fizyoterapist Merve Selen Akkurt, ancak her boyun ağrısının sebebinin boyun fıtığı olmadığını ifade etti.

haber-detay-h6587410464680

Günlük yaşamdaki birçok etkenin boyun ağrısına neden olabileceği bilgisini veren Fizyoterapist Merve Selen Akkurt, günümüzde sürekli masa başında çalışanlar ve bilgisayar kullananlarda boyun ağrısının yaygın olduğunu ifade etti. boyun ağrısının görülme sıklığının yaşın ilerlemesiyle beraber arttığını belirten Fizyoterapist Merve Selen Akkurt, günlük yaşamda maruz kalınan gerilimler ve iş stresinin de boyun ağrısını arttırdığını açıkladı.

Boyun ağrısıyla beraber görülen dengesizlik, sırt omuz ağrısı, ellerde uyuşma ve baş dönmesi gibi sorunların da görülebileceği bilgisini veren Fizyoterapist Merve Selen Akkurt, boyun ağrısına neden olan sebepleri şu şekilde sıraladı;

Kas ve bağ zedelenmelerinin boyun ağrılarının en sık nedenleri olduğunu söyleyen Fizyoterapist Merve Selen Akkurt, genellikle boynu destekleyen kasların çok fazla gerilmesiyle meydana geldiğini vurguladı. Fizyoterapist Merve Selen Akkurt bu ağrının basit tedavilerle çözümlendiğini söyledi.

Fizyoterapist Merve Selen Akkurt psikolojik faktörlerin de boyun ağrılarına neden olabildikleri bilgisini verdi. kaynak sumerhaberSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top