Anasayfa / Teknoloji / Google’ın Sürücüsüz Arabası Çok Yakında

Google’ın Sürücüsüz Arabası Çok Yakında


Google’ın 2011 yılının başlarında üzerine yoğunlaştığı sürücü gerektirmeyen ve direksiyondan yönetilme gereği duymayan arabası 3 ila 5 yıl içerisinde kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Google Self Driving Car

Birkaç hafta öncesinde Google aşağıda izleyeceğiniz videoyu yayınlayarak sürücüsü otomobil konusunda nereye geldiklerinin bilgisini internet kullanıcılarına sundu. Google’ın sürücüsüz araba ürün müdürü Anthony Levandowski’bin dün yaptığı açıklamaya göre Google’ın teknolojilerini barındıran arabası 3 ila 5 yıl arasında hazır hale getirilerek satışa sunulmaya hazır hale gelecek. Bu konuda çok hızlı hareket etmek istemediklerini belirten Anthony Levandowski önlerinde birçok engel olduğu ve bu kanuni engelleri de yavaş yavaş aşarak ürettikleri arabayı daha da geliştireceklerini sözlerine ekledi.

Video izle:

Google’ın sürücüsüz arabası şimdilik Amerika’nın Kaliforniya, Nevada ve Florida eyaletlerinde deneme amaçlı kullanılıyor. Bu testler araç kullanıcıların isteklerini ortaya koymak ve arabayı o konuda geliştirmek için yapılıyor. Sürücüsz kontrol sisteminin sorunsuz çalıştığını belirten Anthony Levandowski asıl sorunun aracın içerisine oturacak ve onu yönlendirebilecek kişilerin tepkilerini almak olduklarını belirtiyor. Şimdilik Google yeni sürücüsü kontrol edilebilen aracına bir isim bulmuş değil. Yakın gelecekte ürünün daha da geliştirilerek farklı araçlara monte edilebilen ir sistem haline dönüştürülmesi bekleniyor. kaynak scroll
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top