Anasayfa / Teknoloji / Google Glass’ın bilinmeyen özellikleri!

Google Glass’ın bilinmeyen özellikleri!


Google’ın yeni amiral gemisi adayı Glass hakkında her geçen gün yeni detaylar gün yüzüne çıkıyor. İşte o detaylar…

Google Glass 2298

Akıllı telefonları tahtından etmeye aday olarak gösterilen ghoole Glass’ın yeni özellikleri her geçen gün daha da belirli hale geliyor. Proje olarak 6 aylık süreçte ön siparişlerini veren 3 bin kişi glas’larını yavaş yavaş teslim almaya başladı. Yılın sonuna doğrı Glass’lar pazardaki yerlerini almaya başlayacak.

İşte o özellikler

Mayıs ayının başında özellikleri açıklanan Glass büyük beğeni toplamıştı. Öyle ki gözlüğün camları insan gözüne 25 inç’lik devasa bir görüntü sunabiliyor. Bunun yanısıra 720p öçözünürlüğünde fotoğraf ve video çekmeye imkan tanıyor. El veya kol oynatmadan sadece bakarak fotoğrf çekebilme özelliği ise onu çok özel kılıyor. Fotoğraf veya video çekerken diğer bir özelliği de insan gözünün gördüğü açıyla video çekebilecek olması. Kamerası ise 5 megapiksel olarak tasarlandı. Google yetkilileri bir sonraki glass’ta kamerayı daha da geliştirebileceklerinin sinyakllerini verdiler. Wireless özelliği de olan glass ile internetin olduğu her yerde adeta “el değmeden” internete girme imkanı sunuyor. Henüz halk tabanına bu teknoloji gelmemiş olsa bile önümüzdeki seneden ssonra otobüslerde glass’lı yolcuları görmemiz bizleri hiç de şaşırtmayacak. Fiyatına gelirsek 1500 Dolara satılacak, ama ne var ki Türkler olarak son teknolojiyi bir şekilde almayı biliyoruz :)

İşte Glass’la video çekmenin komik bir parodisi

Kullanşlı mı?

Glass’ın tasarımcıları, esnek bir şekilde tasarlandıkları Glass’I farklı yüz şekillerinie göre dizayn etmiş. Her kafa şekli ve boyutuna uygun oalrak tasarlanmış.

Tek renk mi?

İnternetteki fotoğradflarda Glass’ın hep beyaz renkli oalnını gördük. ancak Google’dan açıklanan bilgilere göre glass, 5 farklı renk seçeneğinde pazara sunulacak. kaynak gazetea24Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top