Anasayfa / Magazin / George Michael yaşamını yitirdi

George Michael yaşamını yitirdi


Ünlü İngiliz şarkıcı George Michael, 53 yaşında yaşamını yitirdi

Ünlü İngiliz şarkıcı George Michael 53 yaşında hayatını kaybetti. George Michael’ın ölümünü kamuoyuna menajeri duyurdu.

Michael’ın Pazar günü Oxfordshire’daki evinde yaşamını yitirdiği bildirildi. Polis, Michael’ın ölümünde şüpheli herhangi bir durum olmadığını açıklarken, bir döneme damga vuran pop ikonunun muhtemelen kalp rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybettiği duyuruldu.

Wham! grubundan Michael’ın arkadaşı Andrew Ridgeley, sosyal medyada yaptığı paylaşımla “Sevgili arkadaşımın kaybı nedeniyle çok üzgünüm” dedi.

Müzisyenin arkadaşı Elton John ise “Derin şoktayım. Değerli bir arkadaşımı kaybettim. Kalbim ailesi ve sevenleriyle” yazdı.

George Michael’ın ailesi ise yaptığı yazılı açıklamada “Değerli oğlumuz, kardeşimiz ve arkadaşımızın ölümünü doğrulamaktan derin üzüntü duyuyoruz. George, evinde huzur içinde hayata veda etti” şeklinde müzisyenin ölümünü doğruladı.

GEORGE MICHAEL KİMDİR?

Asıl adı Georgios Kyriacos Panayiotou olan George Michael, 25 Haziran 1963 tarihinde İngiltere’nin Londra şehrinde dünyaya geldi. Eğitim hayatını tamamladıktan sonra en iyi arkadaşı Andrew Ridgeley ile ilk grubu “The Executive” müzik grubunu kurdu. Daha sonra 1981’de Ridgeley ile Wham! adlı grubu kurdu. İlk albümleri olan “Fantastic!” ile büyük bir başarı elde ederek ses getirdiler ve ardından ikinci albüm olan “Make It Big” ile yine aynı başarıyı yakaladılar. Grup 1986’da dağıldı ve gruptaki müzisyenler solo parçalar yapmaya başladı.

Müzik dünyasında elde ettiği başarılar ve sayısız rekorlarla efsane haline gelen George Michael, birçok sanatçıya da örnek oldu. Grammy ve BRIT ödülleri başta olmak üzere 100 milyondan fazla satış rekorunu da elinde bulundurdu.

Kariyeri boyunca yaptığı albüm ve solo çalışmalarla pop müzik tarihindeki en ünlü şarkıcılardan biri haline geldi. Müzik hayatından ayrı olarak siyasi görüşleri ve yaptığı yardım çalışmaları ile de örnek oldu.

George Michael, 25 Aralık 2016 günü Oxfordshire’daki evinde 53 yaşında hayatını kaybetti.

George Michael pop müzik tarihinin gelmiş geçmiş en başarılı sanatçılarından biri oldu. kaynak haberturkSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top