Anasayfa / Sosyal / Gelin makyajında dikkat edilmesi gereken 12 önemli nokta

Gelin makyajında dikkat edilmesi gereken 12 önemli nokta


Sevdiğiniz insan ile hayatınızı birleştireceğiniz, çok beklediğiniz, o heyecan dolu gün gelip çattığında unutmamanız gereken çok önemli makyaj tüyolarını sizin için topladık.

Düğünden bir hafta önce:
Öncelikle bu özel gün için bir hafta öncesinden cildinize dikkat etmeye başlayın; fondöten kullanımınızı azaltın, cildinizi dinlendirin. Her gün yüzünüzü soğuk su ile yıkayın ve cildiniz için nemlendirici kullanın.

Oluşabilecek çatlaklar için dudaklarınızı da sık sık nemlendirmelisiniz. Ayrıca peeling de uygulayabilirsiniz.

O güzel günde makyaj konusunda aksilik yaşamamak adına 1 hafta öncesinde bir makyaj provası ayarlayın ki büyük gün geldiğinde içiniz rahat olsun.

Düğün günü:
1- Öncelikle gelin makyajınız hem doğal görünmeli hem de güzel olmalıdır. Gelinin renk tonuna uygun fondöten kullanılmalıdır.

2- Gelinliğiniz straplez ya da göğüs dekoltesine sahipse bu bölgelere de fondöten uygulamayı unutmamalısınız.

3- Makyaj seçiminiz mevsime ve kapalı ya da açık alan seçiminize göre de değişir. Eğer kapalı bir alanı ya da kış aylarını tercih edecekseniz; simli bir göz makyajı kullanabilirsiniz. Açık havadaki bir alanı ya da yaz aylarını tercih edecekseniz daha doğal görünen şeftali tonlarındaki makyaj seçimi daha doğru olacaktır.

4- Eğer göz makyajınızı öne çıkarmak istiyorsanız gözünüzün şekline uygun eyeliner çekebilir ve takma kirpik kullanabilirsiniz.

5- Sevincinizin had safhada olduğu bu günde heyecanınız ile birlikte karmaşık duygular içerisinde olabilir; kendinizi tutamayıp ağlayabilirsiniz. Bu yüzden özellikle göz makyajınızda akmayacak malzemeler kullanmanız yararınıza olacaktır.

6- Eğer abartılı bir göz makyajı tercih ettiyseniz rujunuzu şeffaf tonlarda seçin. Eğer göz makyajınız çok hafif ve doğalsa dudaklarınızı öne çıkaracak renkli ruj tonlarını tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

7- Rujunuzu sürmeden önce dudak kalemi sürmek hem dudaklarınızı daha dolgun gösterecek hem de rujunuzun kalıcılığını arttıracaktır.

8- Allığınızı şeftali ya da pembe tonlarında kullanmak sizi daha doğal ve daha canlı gösterecektir.

9- Gelinliğinizin tarzına uygun bir makyaj tercih etmelisiniz. Yani eğer çok sade bir gelinlik tercih ettiyseniz, doğal bir makyajla daha yumuşak görüntü oluşturmalısınız. Taşlı, derin dekolteli bir gelinlik tercih ettiyseniz bu gelinliğe uygun daha ağır bir makyaj tercih etmeniz doğru olacaktır.

10- Eğer renkli gelinlik tercih ediyorsanız gelinliğinizin rengine uygun far ve ruj kullanmalısınız.

11- Bu güzel günde birçok insana sarılacak, öpecek, bolca dans edecek ve terleyeceksiniz. Bu yüzden makyaj sabitleyicisi kullanmayı unutmamalısınız.

12- Rujunuzu ve allığınızı yanınızda götürmeli ve mutlaka arada tazelemelisiniz.
kaynak hurriyet
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top