Anasayfa / Gündem / Gebelik zehirlenmesi geçirdi, hayatı karardı

Gebelik zehirlenmesi geçirdi, hayatı karardı


11 ay önce gebelik zehirlenmesi geçirince hastaneye kaldırılan 3 çocuk annesi 34 yaşındaki Gül Şahin, yapılan tüm tedavilere rağmen yatalak kaldı.

İnşaat işçisi eşi Mehmet Şahin’in şehir dışında çalışması nedeniyle bakacak kimsesi olmayan Gül Şahin’in 3 çocuğu, kendilerine destek olunmasını istiyor.

Batman’ın Bayındır Mahallesi’nde yaşayan 3 çocuk annesi Gül Şahin, 5 aylık hamileyken 2016 yılının Ocak ayında rahatsızlanınca akrabaları tarafından hastaneye kaldırıldı. İnşaat işçisi eşi şehir dışında çalışan Gül Şahin’e kaldırıldığı hastanede ‘gebelik zehirlenmesi’ teşhisi konuldu.

Karnındaki bebeği kaybeden ve gebelik zehirlenmesinin ardından kalp krizi geçiren Gül Şahin üç ay boyunca hastanede tedavi gördü, ancak yatalak kaldı. Evde yatağın içinden çıkamayan Şahin’in başından ayrılmayan çocukları Büşra (10), Halime (6) ve Alican (3) annelerinin iyileşmesini istediklerini söyledi. Çocuklar, “Annemizi öpünce sevinçten ağlıyor. Annemiz konuşamıyor. İlaçlarını alacak maddi gücümüz yok. Herkesten yardım bekliyoruz” dedi.

‘İlaçlarını alamıyoruz”
Yatağa bağlı olarak yaşayan Gül Şahin’in akrabası Melike Şahin ise “Yengem 11 aydır bu halde. Maddi durumumuz kötü, hastalık sırasında borçlandık. Evde doğru dürüst eşya yok. Mamaları ve ilaçları 20 günde tükeniyor ve yaklaşık bin lira tutuyor.

Bu ilaçları alacak ne maddi gücümüz var, ne kimse bize destek çıkıyor. Yetkililerden ve hayırseverlerden destek istiyoruz.” kaynak yenisafak
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top