Anasayfa / Ekonomi / Gaziantep’te Ortadoğu altın ve mücevher fuarı açıldı

Gaziantep’te Ortadoğu altın ve mücevher fuarı açıldı


Gaziantep’te, 9’uncu Ortadoğu Altın ve Mücevher Fuarı düzenlenen törenle açıldı.

 

Gaziantep’te, 9’uncu Ortadoğu Altın ve Mücevher Fuarı düzenlenen törenle açıldı. Yerli ve yabancı yatırımcıların ilgi gösterdiği fuara katılan TOBB Türkiye Kuyumculuk Sanayi Meclisi Başkanı İmam Altınbaş, Gaziantep’in Ortadoğu’nun üretim ve dağıtım üssü olacağını söyledi.

Orta Doğu Fuar Merkezi’nde düzenlenen ‘9’uncu Ortadoğu Altın ve Mücevher Fuarı’nın açılış törenine; Gaziantep Valisi Erdal Ata, Bosna Hersek eski Cumhurbaşkanı Haris Silajdzic, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Nejat Koçer, Mehmet Eroğan, Halil Mazıcıoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Türkiye Kuyumculuk Sanayi Meclisi Başkanı İmam Altınbaş, Gaziantep Kuyumcular Odası Başkanı Sedat Özdinç, belediye başkanları, sivil toplum örgütü ile yerli ve yabancı işletmelerin temsilcileri katıldı.

Fuarın açılışında konuşan Gaziantep Valisi Erdal Ata, altın ve mücevher sektörünün ülke kalkınmasında önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, Altın, tarih boyunca daima bir tasarruf yada yatırım aracı olarak görülmüştür. Bugün de burada düzenlenen fuar sayesinde, bu sektördeki yenilikler, yeni üretimler; üreticilerle pazarlamacıları bir araya getirecek aynı zamanda ilimizin de tanıtılmasına büyük bir katkı sağlayacaktır dedi.

TOBB Türkiye Kuyumculuk Sanayi Meclisi Başkanı İmam Altınbaş ise uluslararası boyut kazanan fuarın desteklenmesi gerektiğini ifade etti. Gaziantep’in sektörün üretim ve dağıtım üssü olma özelliğini bünyesinde barındırdığını anlatan Altınbaş şöyle konuştu

Yatırım fırsatlarının dönüştürülebileceği bir fırsat haline gelen, Ortadoğu’da yaşananları da dikkate alarak bu bölgede yaşanan olumlu gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Bu durum doğrudan bu pazarları hedefleyen Ortadoğu Altın ve Mücevher Fuarı’nın da önemi bir kez daha vurgulamaktadır. Sanayi üretimi, istihdama katkısı ve yıllık 6 milyar dolara varan ihracatıyla Gaziantep; sadece bölgesinin değil tüm Ortadoğu’nun üretim ve dağıtım üssü olmaya adaydır. Böylesine önem arz eden bir organizasyonun desteklenmesi, katılımının arttırılması ve uluslar arası arenada hak ettiği öneme kavuşması için hepimize büyük görevler düşmektedir. Hepimiz kendi üzerimize düşeni yaptığımızda kazanan yine biz, sektörümüz, bölgemiz ve ülkemiz olacaktır.

Açılış konuşmalarının ardından protokol üyeleri tarafından fuarın açılış kurdelesi kesildi. Gaziantep Valisi Erdal Ata, kurdeleyi kesmeden önce gazetecilere dönerek ‘Makas eski kesmiyor. Kuyumcular Odası ve İmam Altınbaş’tan okul yaptırma sözü aldığımız takdirde keseceğiz’ diyerek okul yaptırılmasını istedi. İmam Altınbaş da bu isteğe ‘Sayın Valim Gaziantepliler bonkördür. Merak etmeyin eğer okul ihtiyacı varsa, sizi mahcup etmeyeceklerdi’ karşılığını verdi. Protokol üyeleri açılışın ardından fuardaki stantları gezerek altın ve mücevherleri inceledi.

Yurt içi ve dışından 110 firmanın ürünlerinin sergilendiği fuarın pazar gününe kadar açık kalacağı bildirildi. kaynak haberler
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top