Anasayfa / Gündem / Fuat Avni kimdir? – Bu haber gündeme bomba gibi düştü!

Fuat Avni kimdir? – Bu haber gündeme bomba gibi düştü!


Fuat Avni haberi gündeme bomba gibi düştü. Fuat Avni hesabını yöneten kişiler dün akşam gözaltına alındı. Son dakika Başbakanlık kaynakları Fuat Avni olduğu iddia edilen Başbakanlık’ta uzman olarak görev yapan Akif Mustafa Koçyiğit’ın, açığa alındığını bildirdi.

haber detay h7896784468654

Fuat Avni hesabına yöneten 10 kişi dün akşam yapılan operasyonla gözaltına alındı. Gelen bu son dakika Fuat Avni haberi gündemi salladı. Twitter hesabından bomba açıklamalarda bulunan Fuat Avni kim çıktı? Yapılan operasyonlar sonrası alınan son dakika bilgilerine göre Başbakanlık kaynakları ‘Fuat Avni’ olduğu iddia edilen Başbakanlık’ta uzman olarak görev yapan Akif Mustafa Koçyiğit’ın, açığa alındığını bildirdi…

‘Fuat Avni’ hakkında flaş gelişme…
Fuat Avni hesabına yöneten 10 kişi dün akşam yapılan operasyonla gözaltına alındı. Başbakanlık ek binasında yapılan operasyonda gözaltına alınanlardan 9’unun bilgisayar sistemleri üzerine çalışan mühendis olduğu ortaya çıktı. AA’nın geçtiği haberde, ‘Başbakanlık bünyesinde, daha önce pasife alınan “Başbakanlık Uzmanı” Akif Mustafa Koçyiğit’in bilgi sızdırdığı gerekçesiyle Emniyet birimleri tarafından gözaltına alındığı bildirildi.Gazeteci Nevzat Çiçek “Yakalanan Fuat Avni değil Fuat Avni’ye bilgi sızdıranlar” ifadesini kullandı.

Haberin ardından Fuat Avni’nin hesabından uzun süre tweet atılmadı. Dün 22.46’da “Bu hikayenin sonu asla unutulmayacak” yazdıktan sonra 16 saat boyunca sessiz kaldı. Bugün 14.51’de ise “Yine mi yakaladınız beni (!) Görevimin başındayım” ifadesini kullandı.

Bu arada Mustafa Koçyiğit adına ağabeyi tarafından Twitter’da açıldığı iddia edilen bir hesaptan bir dizi tweet atıldı.

“Mustafa’nın abisiyim. Bu gözaltı kararı kesinkes saçmalıktır. O, defaaten Fuat Avni’nin kimler olduğunu bildirmiştir. Kurbanyaptınız siz! Gözaltına alınacağını bilmesine rağmen görevini bırakmadı, kaçmadı. Zira kardeşim, FETÖ denen terör örgütünden çok çekti.siz kurban yaptınız” diyen bu kişi tehdit dolu ifadeler de kullandı.

Aynı kişi, “Kardeşimin can güvenliğini sağlayın, Fuat Avni ve arkasındaki ekibi hakkında her şeyi anlatayım. Fuat Avni hesabı 8 kişi tarafından yönetiliyor. İsim babası, Emre Uslu’dur” dedi.

‘KISA SEYFİ’ TARTIŞMASI BAŞLADI
Mustafa Koçyiği’tin ağabeyi tarafından yönetildiği iddia edilen hesaptan daha sonra atılan tweet’lerde, ‘Kısa Seyfi’ olarak bilinen bir şahsa atıflar yapıldı.

Bu tweet’in paylaşılmasının ardından ‘Kısa Seyfi’nin kim olduğu konusunda sosyal medyada ve Ekşi Sözlük’te yoğun bir tartışma başladı.

Henüz kesin bir açıklama yapılmış değil. Ancak ‘Kısa Seyfi’ olarak bilinen kişinin bir gazetede köşe yazarlığı yaptığı iddia ediliyor.

Fuat Avni’nin Yakalandığı İddiası Sosyal Medyanın Gündemine Oturdu!

Twitter’daki @fuatavni_f hesabına yönelik gözaltılar gerçekleştirildi. Toplam 10 kişinin gözaltına alındığı belirtilen operasyonda Fuat Avni’nin de yakalandığı iddiası sosyal medyanın gündemine oturdu. İşte Fuat Avni ile ilgili yapılan bazı paylaşımlar.
haber detay h78687367925
kaynak milliyetSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top