Anasayfa / Dünya / Fransa’ya Büyük Şok !

Fransa’ya Büyük Şok !


IŞİD kaçırdığı Fransız turisti öldürdü

haber detay 3016073
Pazar günü Cezayir’de IŞİD tarafından kaçırılan Fransız turist için, Fransa IŞİD karşıtı operasyonu durdurmazsa 24 saat içerisinde infaz edeceklerini açıklamıştı

Pazar günü Cezayir’de kaçırıldığı belirtilen Fransız vatandaşı Herve Pierre Gourdel’in öldürüldüğü açıklandı. Fransız medyasında yer alan habere göre, internette yer alan ‘Fransız hükümetine kanlı mesaj’ başlıklı viedoda Gourel’in katledilmesi ile ilgili görüntüler yer aldı. Fransız makamlarından ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Pazartesi günü Fransa Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Cezayir’de Fransız vatandaşı bir turistin kaçırıldığı duyurulmuştu. 55 yaşında Herve Pierre Gourdel isimli turistin, Cezayir’in doğusundaki Tizi Ouzou bölgesinde dağ yürüyüşü yaptığı sırada kaçırıldığı belirtilmişti.

Daha sonra internette yayınlanan bir videoda Gourdel’in kendilerine Halife’nin Askerleri ismini veren IŞİD’e bağlı bir örgüt tarafından kaçırıldığı duyurulmuştu. Fransa Dışişleri Bakanlığı yetkililerinin de gerçekliğini doğruladığı videoda teröristler, Fransa’nın, IŞİD hedeflerine yönelik yeni bir hava saldırısında Fransız turistin öldürüleceği tehditinde bulunmuştu. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ise Fransa’nın hiçbir terörist grubun şantajına boyun eğmeyeceğini vurgulamıştı.
kaynak haberturk
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top