Anasayfa / Magazin / Filmi izleyen sigara paketini çöpe atıyor

Filmi izleyen sigara paketini çöpe atıyor


Sigarayı bıraktırma filmi ’Bırakmak İstiyorum’un Antalya’daki gösterimini izleyen 550 kişi ile gercekleşen ankette, 500’ünün sigarayı bıraktığı belirtildi. Bu sayının içerisinde 3 sinema personeli de yer alıyor.

Antalya’da Mark Antalya Cinemaximum’da gösterime giren ve günde 6 seans gösterilen 97 dakikalık terapi seansını izleyenler düşüncelerini anlattı. Selma Esenlik, filmi izlemeye girdiğinde klasikleşmiş sigaranın zararlarından bahsedileceğini sandığını, ancak anlatılanın çok fazla daha değişik şeyler olduğunu ve etkilendiğini belirtti. Esenlik, “Meğerse biz sigara içmek için yıllardır bahane üretmişiz. Olağanüstü bir duyguya kapıldım” diye belirtti.

GÖRÜLMEYEN, ANCAK BİLİNEN NEDENLER

Filmi izleyen Ahmet Sevinir de gösterimin mutlaka faydalı olduğunu ortaya koyarak, “Zira sanılanın aksine, sigara içme nedenlerimiz kendi yarattığımız bahaneler. Yani biz aslında sigaranın zararlı olduğunu biliyoruz. Bunun hepimiz farkındayız. Ama kendi ürettiğimiz bahanelere sığınarak bir türlü sigara içmekten vazgeçemiyoruz. Bu film sayesinde gerçekte neden sigara içtiğimizi anlıyoruz. Hiç bakmadığımız, yaklaşmadığımız, görmediğimiz fakat aslında gözümüzün önünde olan gerçekleri fark etmemizi sağlıyor” diye açıkladı.

Cinemaximum yöneticisi Özgür Çakmak da gösterimde olduğu 10 günlük sürede filmi yaklaşık olarak 550 kişinin izlediğini belirtti. Çakmak, izleyenlerin tümüyle yaptıkları anketler neticesinde 500 kişinin sigarayı an itibariyle bıraktığını söylediğini ifade etti. Özgür Çakmak, bunun yanı sıra 3 personelinin de film sayesinde sigarayı bıraktığını açıkladı. kaynak habercorluSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top