Anasayfa / Gündem / Fevziye Nuroğlu hayatını kaybetti!

Fevziye Nuroğlu hayatını kaybetti!


Türkiye’de başörtüsü mücadelesinin öncülerinden olan ilk başörtülü eczacı Fevziye Nuroğlu, vefat etti.

Türkiye’de başörtüsü mücadelesinin öncülerinden olan olan Şefkat Vakfı Kurucusu Eczacı Fevziye Nuroğlu, İstanbul’da hayatını kaybetti. Eczacılık Fakültesinin ilk başörtülü öğrencisi, Milli Türk Talebe Birliği’nin kız önderlerinden Nuroğlu’nun cenaze namazı, bugün ikindi namazına müteakiben Fatih Camii’nde kılınacak.

“Gerçek bir dava insanı”
Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, resmi Twitter hesabı üzerinden Nuroğlu için açıklamalarda bulundu.

Kurtulmuş, “Gerçek bir dava insanı, örnek bir müslüman, öncü bir mücahide Fevziye Nuroğlu Ablamız Rabb’ine kavuşmuştur” dedi.

Adı yaşatılıyordu
Genç öğrenciler için ömrü boyunca çalışmalarda bulunan Nuroğlu’nun adı TÜRGEV’in Rize’deki yurdunda yaşatılıyordu.

Milli Türk Talebe Birliği’nin ilk kız önderlerinden, ömrünü eğitime adayan Fevziye Nuroğlu, yetimlerin yetiştirilmesiyle geçmiş hayatıyla yeni nesle ve özellikle eğitimcilerimize önemli bir örnek oldu.

“Tesettür özgürlüğünde emeği var”
İHH Yönetim Kurulu üyesi Avukat Gülden Sönmez, sosyal medya hesabı üzerinden Nuroğlu’nu andı. Sönmez, “Tesettürümüzü bugün özgürce taşıyabilmemizde emeği olan Fevziye Nuroğlu vefat etti. Gelin bugün Fatih Camiinde ikindi namazında helalleşelim. Fevziye Nuroğlu samimiyettir, cesarettir, emektir ve her daim marş tadında coşkulu bir mücadeledir. Rabbimiz muhabbet ve merhametle karşılasın” dedi. kaynak haber7
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top