Anasayfa / Teknoloji / Ferrari Enzo’nun tasarımcısı yeni hiper otomobil konseptiyle ortalığı karıştıracak

Ferrari Enzo’nun tasarımcısı yeni hiper otomobil konseptiyle ortalığı karıştıracak


Araçla ilgili şimdilik kısıtlı detaylar paylaşan Okuyama, Kode57‘de olduğu gibi yine adından sıkça söz ettirecek gibi gözüküyor.

90’lı yılların Ferrari kataloğundaki en önemli modellerden olan F40 ve F50‘nin ardından milenyumla birlikte bir efsanenin ismiyle yollara çıkan Enzo, üzerinden kaç yıl geçerse geçsin güncelliğini ve değerini koruyan bir otomobil olmaya devam ediyor.

Pininfarina imzasıyla 2002 yılında tanıtımı gerçekleştirilen araç 399 adetlik toplam üretim rakamıyla Ferrari’nin on iki silindirli modellerin o dönem son temsilcisi olmuştu. Pininfarina içerisinde, Enzo’nun tasarımı görevini üstlenen Ken Okuyama bunun yanı sıra sadece bir tane üretilen Ferrari 4/5 gibi egzotik modeller üzerinde başarılı işlere imza attı ve sonrasında kendi şirketini kurdu.

Otomobil dünyasının yanında Japonya’da kullanılan hızlı trenlerin tasarımını da gerçekleştirdiğini gördüğümüz Okuyama, otomobil geleneklerini genellikle süper spor sınıfında devam ediyor. Son olarak Kode57 adıyla bir proje ortaya koyan tasarımcı, bu ay içerisinde düzenlenecek olan Pebble Beach etkinliğine yeni bir modelle gelmeye hazırlanıyor.

Ortadan on iki silindirli motora ve karbon fiber monokok gövdeye sahip olacağı açıklanan araçtan ilk görselleri resmi sitesi üzerinden paylaşan Okuyama, yine iddialı bir tasarımın sinyallerini veriyor. Araçtan şimdilik iki parçadan oluşan görsel paylaşan Okuyama, arka bölümde büyük hava girişlerine ve ön bölümdeki yapıya dikkat çekiyor. kaynak log
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top