Anasayfa / Magazin / Fazıl Say’a “Yumurta” Sürprizi!

Fazıl Say’a “Yumurta” Sürprizi!


Antalya’da 65 yaşındaki Münevver Ercan, konser için Antalya’ya gelen ünlü piyanist Fazıl Say’a köy yumurtası hediye etti. Say, Münevver teyze ile piyano çaldı.

yumm copy

Antalya’nın Elmalı İlçesi’ne bağlı Bayralar Mahallesi’nde oturan Münevver Ercan, kendisiyle aynı adı taşıyan 13 yaşındaki torunu sayesinde müzikle tanıştı. Torunuyla birlikte okuldaki müzik eğitimlerine katılan Münevver Ercan’ın müziğe ilgisi arttı. Mahalledeki Durmuş Yener Ortaokulu’nun müzik öğretmeni Emre Dayıoğlu’nun derslerine katılan Münevver Ercan, piyano dersleri almaya başladı.

FAZIL SAY’A YUMURTA HEDİYE ETTİ

Kendini müzik konusunda ilerleten 3 çocuk , 6 torun sahibi Münevver Ercan,
bir eser boyunca Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nı da yönetti.Ünlü piyanist Fazıl Say’ın konser için Antalya’ya geldiğini öğrenen Münevver Ercan, konser alanına giderek Say’a köy yumurtası hediye etti. Fazıl Say’ın sosyal paylaşım sitesinde yayınlanan fotoğraflarda da ’10 tane köy yumurtası getirdim. İkisi yolda kırılmış’ yazdığı görüldü.

FAZIL SAY’I DAVET ETTİ

Müzik öğretmeni Emre Dayıoğlu ve torunu ile birlikte gelen Münevver Ercan, Fazıl Say’ın daveti üzerine piyanonun başına oturdu. Fazıl Say ile birlikte piyano çalan Münevver Ercan, “Senin namını duydum, geldim. Bizim köye de buyurup geleceksin. Bu sene olmazsa seneye geleceksin” dedi.

‘TEYZENİN İLGİSİ HEPİMİZİ SEVİNDİRDİ’

Piyanist Fazıl Say, Münevver Ercan’ı tanıdığını belirtirken, “Facebook’tan izliyorum. Teyzenin bu ilgisi hepimizi sevindiriyor. Örnek bir davranış” dedi. Fazıl Say, Münevver Ercan’a Mozart ve Beethoven’i tanıyıp tanımadığını sordu. Münevver Ercan, “Tanımaz mıyım. Beethoven’in kitabını okuyorum” diye yanıt verdi. kaynak: mynetSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top