Anasayfa / Teknoloji / Candy Crush Saga neden bu kadar oynanıyor?

Candy Crush Saga neden bu kadar oynanıyor?


Yeni tutku ‘Facebook Candy Crush oyna’ma tutkunluğu. Neredeyse herkesin elinde akıllı telefon, herkesi bir Candy Crush çılgınlığı sarmış durumda. Uygulamanın indirilme rakamları 500 milyonu aştı. İşte Candy Crush’ın neden bu kadar bağımlılık yaptığının nedeni.

Candy Crush’ın neden bağımlılık yaptığı ortaya çıktı – Akıllı telefon ve tabletlerden başlayıp, sosyal medyaya sıçrayan ‘Candy Crush’ çılgınlığının neden bu denli bağımlılık yaptığı maddelerle listelendi. Mobil uygulama pazarına adım attığı andan itibaren başdöndürücü bir hızla tüm cihazlara yayılmaya başlayan Candy Crush, piyasaya çıktığından beri 151 milyar kez oynandı, üstelik aynı anda iOS, Android işletim sistemlerinde bir numaraya yerleşen ilk oyun oldu.

FACEBOOK ‘TA CANDY CRUSH ÇILGINLIĞI

Uygulamanın popülaritesi sadece mobil cihazlarda değil, Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde de oldukça yüksek. Stockholm merkezli tasarımcı King şirketine göre Facebook’ta her 23 kişiden biri Candy Crush oynuyor. Oyunu indirmek ücretsiz olsa da bazı kullanıcıların tercih ettiği uygulama içi satışlar şirket için ciddi bir gelir kapısı olmuş durumda. Oyun analizleri yapan Think Gaming’e göre bu rakam günde 875 bin 382 dolara kadar çıkabiliyor. (En popüler mobil oyun Angry Birds 6 bin 381 dolar kazandırıyor.)
Peki Candy Crush neden bu denli bağımlılık yaptı? İşte o sebepler…

1- Bekletiyor
2- Tatlı sözler söylüyor
3- Tek elinizle oynamanıza imkan veriyor
4- Her zaman daha fazlası geliyor
5- Para ödemenize gerek yok ama isterseniz kolayca ödeyebilirsiniz
6- İçinizdeki çocuğa hitap ediyor
7- Sosyal bir oyun olarak öne çıkıyor
8- Kaçış fırsatı sunuyor
9- Kendisini sonradan sevdiriyor.

Candy Crush, Angry Birds’e yaklaşıyor
Mobil cihaz ve Facebook üzerindeki indirilme sayısı 500 milyonu aşan Candy Crush, rekoru elinde bulunduran Angry Birds’e yaklaşmayı başardı. Mobil ve sosyal ağın en son fenomeni Candy Crush Saga, 500 milyon barajını geride bıraktı. Distimo araştırma şirketinin verilerine göre, oyunun AppStore, Google Play ve Facebook’taki toplam indirilme sayısı yarım milyarı geride bıraktı. Oyunun geliştiricisi King, Candy Crush’ı ilk olarak Nisan 2012’de Facebook’a sunmuş, Kasım 2012’de ise mobil uygulaması hazırlanmıştı. Candy Crush’ın başarısı, mobil ve sosyal ağ oyunlarının ne kadar büyük bir pazara dönüştüğünün de altını çizdi. ABD merkezli Think Gaming şirketi, ABD’de sadece iOS uyumlu oyunlardan her gün 875 bin dolar gelir elde edildiğini belirtti. Oyun firması Mind Candy’nin CEO’su Acton Smith, Candy Crush oyununun son altı ay içinde 180 milyon dolar gelir getirdiğini öne sürmüştü. Kıng firması ise Eylül ayında sunduğu istatistiklerde, Candy Crush’ın her gün mobil cihazlarda 700 milyon kez oynandığını belirtmişti. Bu sayı, şirketim tüm oyunlarının dünya genelindeki oynanma miktarının yüzde 70’ine denk geliyor. Guardian’ın haberine göre, King firması, Candy Crush’ın başarısının ardından halka arz edilmeye hazırlanıyor. Angry Birds oyunun yapımcısı finlandiyalı Rovio, dün yaptığı açıklamada oyunun dünya genelinde 2 milyarı geride bıraktığını belirtti. kaynak netgazeteSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top