Anasayfa / Dünya / Eyfel Kulesi kırmızı beyaz

Eyfel Kulesi kırmızı beyaz


Paris’in ünlü simgesi, terör saldırısına uğrayan İstanbul’un yanında olduğunu göstermek için Türk bayrağının renklerine büründü.

haber detay h8764865665

Fransa’nın başkenti Paris’te, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısına karşı dayanışma amacıyla Eyfel Kulesi Türk bayrağının renklerini aldı.

Paris Belediyesi’nin dün aldığı karar uyarınca gece yarısı Eyfel Kulesi Türk bayrağının kırmızı beyaz renkleri ile ışıklandırıldı. Kule üzerine ayrıca Türk bayrağının ay-yıldızlı simgesi yansıtıldı.

Paris Belediyesinden önceki gün yapılan yazılı açıklamada, Türk halkı ile dayanışmak ve terör kurbanlarını anmak için kulenin Türk bayrağı ile ışıklandırılacağı duyurulmuş ancak teknik bir sorun yüzünden bu ışıklandırma perşembe gecesine ertelenmişti.
haber detay h78686745656436
Ljubljana Kalesi de kırmızı beyaz
Slovenya’nın başkenti Ljubljana’daki tarihi kale de dün gece Türk bayrağının renkleriyle ışıklandırıldı.

Şehirdeki tepenin üzerine kurulu tarihi Ljubljana Kalesi, kırmızı beyaz renklere bürünerek Türkiye’deki terör saldırılarında hayatını kaybedenler anıldı ve dünyaya terörle mücadele mesajı verildi.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen terör saldırılarında 44 kişi hayatını kaybetmişti. kaynak milliyetSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top