Anasayfa / Dünya / Evlilik teklifini reddetti diye…

Evlilik teklifini reddetti diye…


Pakistan’da 19 yaşındaki bir kadın, eski müdürünün oğlunun evlilik teklifini reddettiği gerekçesiyle önce dövüldü, daha sonra yakılarak öldürüldü.

haber detay h875478664614133171

Pakistan’ın Upper Dewal kasabasında Maria Sadaqat adlı 19 yaşındaki genç öğretmen, geçtiğimiz pazartesi günü eskiden çalıştığı özel okulun müdürü ve onun arkadaşlarının saldırısına uğradı.

Al Arabiya’da yer alan haberde Sadaqat’a yapılan saldırı, müdürün oğlunun evlilik teklifini reddetmesinin ardından yaşandı. Sadaqat’ın amcası Abdul Basit, “Adam boşanmıştı ve Sadaqat’tan yaşça çok büyüktü. Bu yüzden Sadaqat teklifi reddetti ve sürekli takip edilince işten ayrıldı. En sonunda saldırdılar” dedi.

ÖLMEDEN ÖNCE KATİLLERİNİN ADINI SÖYLEDİ
Hastaneye kaldırılan Sadaqat’ın doktoru, genç kadının sağlık durumunun ilk başta iyiye gittiğini ancak vücudundaki ciddi yanıklardan dolayı hayatını kaybettiğini söyledi. Yetkililer BBC’ye yaptığı açıklamada grubun genç kadını önce dövdüğünü daha sonra üzerine benzin dökerek yaktığını söyledi.

Polis, hastaneye kaldırılmasının ardından hayata tutunamayan Sadaqat’ın ölmeden önce kendisine saldıran 5 kişinin adını verdiğini kaydetti. Yetkililer AFP’ye yaptığı açıklamada saldırıyla ilgili en az 1 kişinin tutuklandığını aktardı.

Sadaqat, ülkede son 1 ay içinde ‘evlilik mevzusu’ yüzünden öldürülen ikinci kadın oldu. kaynak yenicaggazetesi
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top