Anasayfa / Gündem / Evleri yanan aile zorda

Evleri yanan aile zorda


KOCAELİ’nin Gebze İlçesi’nde Yılmaz ailesinin oturduğu ev yandı, aile, yakınlarının yanına sığındı.

haber-detay-h74681074866

29 Ekim gecesi Gebze Tatlıkuyu Mahallesi’nde bir apartmanın 4’üncü katında anne ve iki çocuğunun oturduğu evde yangın çıktı. Elektrikli ısıtıcıdan kaynaklandığı belirlenen yangında evde bulunan anne Dilek Yılmaz komşuları tarafından dışarı çıkarıldı. Yangında evdeki tüm eşyalar yandı. Yılmaz ailesi akrabalarının yanında kalmaya başladı.

Yangının olduğu gece annesi Dilek Yılmaz’ın evde tek başına bulunduğunu belirten Betül Yılmaz, “Yangından 3 ay önce bu eve taşınmıştık. Evde kiracı olarak oturuyorduk. Yangının olduğu gece annem evde tek başınaydı. Komşularımız kapıyı kırarak annemi dışarı çıkardı” dedi.

haber-detay-h50540543560564648651

Evlerindeki eşyaların tamamının yandığını söyleyen Betül Yılmaz, “Ertesi gün eve geldiğimizde ev tamamen yanmış haldeydi. Daha 3 ay önce taşınmıştık bu eve. Birçok eşyamız da yeniydi. Ama elimizde şu anda hiçbir şey kalmadı. Zor durumdayız. Belediyeye ve birçok yere başvurduk. Yardım yapacağız dediler.

Aradan 2 hafta geçti ama siz evi bulup tutun, ondan sonra bir eşya yardımı yapılacaksa yapılır diyorlar. Ama şu anda bizim ev tutacak kadar da bir maddi durumumuz yok. Hiçbir şeyimiz kalmadı. Yardıma ihtiyacımız var” diye konuştu.

Annesinin yangından önce bir kuaförde, kendisinin ise bir muhasebe bürosunda çalıştığını belirten Betül Yılmaz, yangından sonra işlerini bıraktıklarını ifade ederek, kendilerine yardımcı olunmasını istedi. kaynak hurriyetSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top