Anasayfa / Gündem / Erdoğan Putin ile görüştü

Erdoğan Putin ile görüştü


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Putin ile telefon görüşmesinde Suriye’de Türk askerlerine yönelik saldırı ele alındı.

haber-detay-h054654600546

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin telefonda görüştü.

Erdoğan ve Putin arasındaki görüşmede ikili ilişkilerin yanı sıra başta Suriye olmak üzere bölgesel konuların da ele alındığı bildirildi.

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El Bab bölgesinde yürütülen operasyonda Türk askerlerini hedef alan saldırıya ilişkin görüş ve bilgi teatisinde bulunan Erdoğan ve Putin’in, Halep’teki insani krize çözüm bulma çabalarını hızlandırma konusunda mutabık kaldıkları kaydedildi.

Fırat Kalkanı Operasyonu’nun, Türkiye’nin terörle mücadele konusundaki kararlılığının göstergesi olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’nin toprak bütünlüğünü desteklediklerini de belirtti.

İkili ilişkilerin normalleştirilmesi süreci
Görüşmede iki lider, Türkiye-Rusya ilişkilerinin normalleştirilmesi sürecini destekleme kararlılıklarını teyit etti. İlişkileri her alanda daha da güçlendirmenin önemine vurgu yapan iki lider, bu çerçevede Başbakan Binali Yıldırım’ın 6 Aralık’ta Moskova’ya yapacağı ziyarete ve 2017’nin ilk yarısında gerçekleştirilecek Rusya-Türkiye ÜDİK toplantısına da değindi. kaynak yenisafakSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top