Anasayfa / Sağlık / Enstitü Araştırmasından Şaşırtan Sonuç Geldi!

Enstitü Araştırmasından Şaşırtan Sonuç Geldi!


Yapılan son araştırmalarda göre, çok fazla cinsel içerikli görüntü izleyen erkeklerin beyinlerinde küçülme meydana geliyor.

izleyenler dikkat

Max Planck Enstitüsü’nde İnsan Gelişimi biriminde görev yapan Alman araştırmacılar, fazla p*rno izleyenlerin beyinlerinde yer alan ‘stratum’ bölgesinin gelişmediğini ortaya koydu.

Yapılan son araştırmalarda göre, çok fazla cinsel içerikli görüntü izleyen erkeklerin beyinlerinde küçülme meydana geliyor. Max Planck Enstitüsü’nde İnsan Gelişimi biriminde görev yapan Alman araştırmacılar, fazla p*rno izleyenlerin beyinlerinde yer alan ‘stratum’ bölgesinin gelişmediğini ortaya koydu.

Berlin’de Charite Universitesi’nde görev yapan Dr. Simone Kuhn ve meslektaşı Jurgen Gallinat, yaşları 21 ile 45 arasında değişen 64 sağlıklı erkeğe p*rno izleme alışkanlıklarıyla ilgili sorular sordu. JAMA Psychiatry’den de yardım alan doktorlar, deneklerin beyinlerinin fiziksel büyüklüğünü gösteren görselleri de elde etti. Bu sayede araştırmaya katılan erkeklerin beyinlerinin p*rnografik materyallere verdiği tepkiler gözlemlendi.

Dikkat çekici sonuçlara ulaşan ekip adına konuşan Dr. Kuhn, p*rnografik materyallerin gösterildiği denek grubunun beyinlerindeki ‘ödül ve motivasyon’ ilgili kararların verildiği stratumun bölümünün diğer katılımcılara göre daha küçük olduğunu gözlemlediklerini ifade etti. Araştırmacılar p*rno izlemenin mi beyni etkilediğini, yoksa doğuştan bazı beyin türlerine sahip insanların mı daha çok p*rno izlediği konusunda ise henüz net bir şey söyleyemiyor. kaynak: yasakgazeteSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top