Anasayfa / Ekonomi / En ünlü spor otomobil üreticisinden önemli karar

En ünlü spor otomobil üreticisinden önemli karar


Ferrari CEO’su Sergio Machionne, 2022 yılında ürettikleri tüm otomobil modellerinin hem elektrik hem de benzin tüketen hibrit motorlara sahip olacağını açıkladı.

Dünyanın en ünlü spor otomobil üreticisi olan Ferrari, 2022 yılında ürettikleri tüm modellerin hem elektrik hem de benzin motorlu modellerden oluşacağını belirtti! Azalan fosil yakıt rezervleri, değişen karbon salımı değerleri ve artan akaryakıt fiyatları otomobil üreten markaları farklı alternatiflere itiyor.

Bunun son örneklerinden biri de ünlü İtalyan üretici Ferrari oldu. Ferrari CEO’su Sergio Marchionne, 2022 yılına gelindiğinde neredeyse tüm otomobillerinin benzin ve elektrik tüketimini bir araya getiren hibrit motorlara sahip olacağını duyurdu Marka bu kararı alırken hem dünyadaki yenilenen emisyon değerleri hem de bu sayede daha fazla otomobil satacağı fikrini benimsedi.

Dünya dengeleri değişti
FCA CEO’su Machionne 2022 yılında üretmiş oldukları otomobillerde azda olsa benzinle çalışanların olacağını da belirtti.

Ünlü İtalyan rüyası ve her otomobil severin hayallerini süsleyen Ferrari, yüksek hacimli ve sadece performans üretmek için çalışan motorlar üretirken, dünyadaki dengelerin değişmesine bu kararla ayak uydurduğunu hatta uydurmak zorunda olduğunu göstermiş oldu.

Şimdi merakla yeni teknolojiye sahip olan modelleri bekleyeceğiz. Markanın bu teknolojiye sahip olan en önemli modeli ise Ferrari LaFerrari! kaynak cnnturk
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top