Anasayfa / Ekonomi / En şanslı 300 emekli aranıyor

En şanslı 300 emekli aranıyor


Adana’da emeklilere yapılacak 300 konut için 8 bin 133 kişi müracaat etti. 27 kat fazla taleple karşılaşan TOKİ, emeklileri kurayla belirleyecek

haber detay h6971706

Başbakanlık Toplu konut İdaresi (TOKİ) Adana’nın merkez Sarıçam ilçesine bağlı Buruk Mahallesi’ne 825 toplu konut yapacak. 532’si 2+1, 293’ü 3+1 şeklinde inşa edilecek konutlar için ’7 İklim 7 Bölge Gelenekten Geleceğe Mimari Fikir Yarışması’nda birinci olan projeyi uygulayacak olan TOKİ, konutların 300’ünü de emeklilere ayırarak talep toplamaya başladı.

3 katından fazla
TOKİ’den daha önce konut almamış, kendinin, eşinin ve çocuklarının üzerine tapuda kayıtlı evi olmayan, hane halkı geliri en fazla 3 bin 200 TL olan emeklilerin başvurabileceği 300 konutun tam 27 katı fazlası bir taleple karşılaşan TOKİ, şanslı emeklileri belirlemek için kura çekecek.
Kura çekilişi bugün saat 10.00’da Yüreğir Serinevler spor Salonu’nda noter huzurunda yapılacak. Kuraya katılacak kişi sayısı ise kapasitenin 3 katından fazla.

Semt kültürü
300’ünün emeklilere ayrıldığı 825 konutlu projede, sosyal ve kültürel özellikler, iklim, yerel kent dokusu ve mimarinin referans alınıp tasarıma yansıtılması amaçlandı ve bu nedenle, Adana kent dokusunda mekan analizleri yapıldı ve tasarım kurgusunda sokak sistemi oluşturularak 3, 4 ve 5 katlı yapılara yer verildi. Yapı girişleri sokaklar, arka mekânlar ise avlu bahçeler şeklinde kurgulandı. kaynak milliyetSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top