Anasayfa / Gündem / En acı 23 Nisan….

En acı 23 Nisan….


TUNCELİ’de teröristlerce yola döşenen patlayıcının zırhlı aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu şehit olan jandarma uzman çavuş 37 yaşındaki Yücel Yılmaz, memleketi Yozgat’ın Yerköy ilçesinde törenle toprağa verildi. Cenazede ayakta durmakta güçlük çeken şehidin eşi Ömür Yılmaz “Seni benden aldılar” diyerek göz yaşı döktü.

haber detay h1802291055187_2

Elazığ’da düzenlenen törenin ardından helikopterle Yerköy ilçesine getirilen şehit Yılmaz’ın cenazesi, buradan helallik alınması için Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesinde oturan annesi Şemsi ve kardeşi Yusuf Yılmaz’ın evine getirildi. Daha sonra şehidin cenazesi Çiçekdağ ilçesi Çarşı Meydanı’nda Kırşehir Müftüsü Mehmet Şahin tarafından kıldırılan cenaze namazı sonrası Yozgat’ın Karacaahmetli Köyü mezarlığında son yolculuğuna uğurlandı.

Cenaze töreninde şehidin eşi Ömür Yılmaz, annesi Şemsi Yılmaz ve yakınları askeri personel ve sağlık görevlilerinin yardımıyla güçlükle ayakta durabildi. Şehit eşi Ömür Yılmaz sık sık “Seni benden aldılar” diyerek göz yaşı döktü. Çocukları 13 yaşındaki Muhammet Çağrı ve 8 yaşındaki Tuğrul da bugün 23 Nisan Bayramı kutlamaları yerine şehit babalarının cenaze törenine katıldı.

Babası Ahmet Yılmaz’ın 5 yıl önce vefat ettiği şehit uzman çavuş Yücel Yılmaz’ın cenaze töreninde ailesi ve yakınlarının yanı sıra, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Yozgat Vali Vekili Yavuz Güner, Yozgat AK Parti Milletvekili Ertuğrul Soysal, Kayseri Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Uğur Özcan, Kırşehir Alay Komutanı Albay Murat Bulut, Yozgat Alay Komutanı Albay Selçuk Yıldırım ve çok sayıda vatandaş hazır bulundu. kaynak sozcu
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top