Anasayfa / Magazin / Ebru Gündeş: Alara Babasını Çok Özledi…

Ebru Gündeş: Alara Babasını Çok Özledi…


Ebru Gündeş, yılbaşı için verilen 4 günlük açık görüş için cezaevine gelmedi.

haber detay 16752953

Yılbaşı gecesi ifade vermek için İstanbul Emniyet Müdürlüğünde 2 saat sorgulanan Gündeş’in bu olaydan sonra psikolojisinin bozulduğu bu nedenle ziyarete gelmediği iddia ediliyor.Zor ve Duygusal Günler geçiren ünlü sanatçı Ebru Gündeş, kızı Alara için babasını çok özledi ifadelerini kullandı.

“Reza Zarrab ve Ebru Gündeş cezaevinde özel muamele mi görüyor? Eski bakan çocukları ve Ebru Gündeş’e tanınan sınırsız görüşme hakkı Silivri’de ve diğer cezaevlerinde kalanlara niçin uygulanmıyor?” diye sordu.

Oran, Adalet Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, Reza Zarrab’ın eşi Ebru Gündeş’in ve tutuklu bulanan eski bakan çocuklarının ailelerinin cezaevi ziyaretinde özel muameleye tabi tutulduğunu iddia etti.

Oran, soru önergesinde şöyle dedi:

“İran kökenli Reza Zarrab (Rıza Sarraf) halen tutuklu bulunduğu Metris Cezaevinde özel muamele mi görmektedir? Zarrab’ın özel muamele görmesinin gerekçesi nedir?

Ebru Gündeş’in eşi Reza Zerrab’ı tutuklu olduğu bu 15 günlük dönemde 3 kez ziyaret edebilmesi nasıl mümkün olmuştur? Cezaevinde yakınları olanlar Ebru Gündeş örneğinde olduğu gibi her gün cezaevi ziyareti yapıp birer saat görüş yapabilir mi?

Ebru Gündeş ve tutuklu bakan çocuklarına götürülenlerde olduğu gibi yakınları tutuklulara her türlü yiyecek içeceği götürebilir mi?

Bu ziyaret dolayısıyla görevini ihmal, suistimal eden kamu görevlisi var mıdır, hakkında inceleme-araştırma başlatılan görevli var mıdır, sonuçta haklarında hangi işlem tesis edilmiştir?

Hükümlü ve Tutukluların Ziyaret Edilmeleri Hakkında yönetmeliğe göre ‘Hükümlü ve tutuklular, yakınları ile haftada bir kez olacak şekilde, üçü kapalı biri açık görüş olmak üzere ayda dört kez görüşme yapabilir. Belirlenen ziyaret günü ve saatleri dışındaki ziyaretleri ile tutuklu ve hükümlü yakınları dışında kalan kişilerin ziyaretlerine, makul sebep bulunması halinde Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yazılı olarak izin verilebilir’ denilmesi karşısında, Ebru Gündeş için uygulanan ‘makul sebep’ nedir? Söz konusu ziyaretlere izin veren Cumhuriyet başsavcısı, başsavcıvekili, savcısı kimdir?

Reza Zarrab ile halen tutuklu bulunan eski bakan çocukları Barış Güler ve Kaan Çağlayan’a verilen sınırsız görüşme izni, Silivri Cezaevinde bulunan tutuklu ve hükümlülerin yakınlarına da niçin aynen uygulanmamaktadır? Silivri’deki hükümlü ve tutukların yakınlarına niçin ayda bir kez sadece 45 dakika açık görüş izni verilmektedir?” Derin Operasyon iddiasıyla başlatılan 17 Aralık operasyonu kapsamında tutuklanarak Metris Cezaevi’ne giren eşi Reza Zarrab’ı her gün görebilmek için Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan özel izin alan ünlü şarkıcı Ebru Gündeş, yılbaşı için verilen 4 günlük açık görüş için cezaevine gelmedi.

Yılbaşı gecesi ifade vermek için Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne gidip 2 saat sorgulanan Gündeş’in bu olaydan sonra psikolojisinin bozulduğu bu nedenle ziyarete gelmediği iddia edildi. kaynak haber01Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top