Anasayfa / Gündem / ‘Dünyanın en iyi restoranı’nın şefi evinde ölü bulundu

‘Dünyanın en iyi restoranı’nın şefi evinde ölü bulundu


Dünyanın en iyi şeflerinden biri kabul edilen 3 Michelin yıldızlı Benoit Violier, İsviçre’deki evinde ölü bulundu. Ünlü şefin intihar ettiği düşünülüyor.

haber detay h876678446865

Dünyanın en iyi şeflerinden biri kabul edilen Benoit Violier, İsviçre’nin Lozan kentindeki evinde ölü bulundu. Yetkililer, 44 yaşındaki Violier’in intihar etmiş olabileceğini, kesin ölüm sebebinin yapılacak otopsinin ardından belirleneceğini bildirdi.

İsviçre’nin 24 Heures adlı haber sitesi de bugün Fransa’nın başkenti Paris’te yeni Michelin rehberinin tanıtım toplantısına katılması beklenen Violier’in kendisini vurduğunu ileri sürdü. Violier’in ölümü, meslektaşları arasında da büyük üzüntüye neden oldu.

3 YILDIZLI ŞEF, EN İYİ 1000 ARASINDA 1 NUMARAYDI

İsviçreli şef Fredy Girardet, son derece yetenekli bir şefi kaybettiklerini ifade ederken, Fransız şef Pierre Gagnaire de Violier’in ölümünden duyduğu derin üzüntüyü dile getirdi.

Violier’in “Restaurant de l’Hotel de Ville in Crissier” adlı mekanı, 3 “Michelin Yıldızı” almıştı. Usta şefin restoranı, geçen yıl da Fransa hükümetinin sponsorluğunda hazırlanan “Dünyanın En İyi 1000 Restoranı” listesinde ilk sırada yer almıştı. Violier, 1996’dan bu yana çalıştığı restoranını, 2012’de ustası Philippe Rochat’tan devralmıştı.

MICHELIN YILDIZI NASIL ALINIR?

Michelin lastiklerinin başındaki Andre Michelin tarafından 1900’li yılların başında müşterilerine konaklama, restoran ve tamirciler konusunda bilgi vermek hazırlanan rehber, zaman içinde mutfak dünyasının ünlü “Michelin Yıldızı” sistemine dönüştü. Bir restorana en fazla üç yıldızın verilebildiği sistemde, Michelin’in kimliklerini açıklanmadığı lezzet müfettişleri, aday restoranları gizlice ziyaret edip, hangisinin yıldız alması gerektiğine karar veriyor. Dünyada üç “Michelin Yıldızı”na sahip az sayıda restoran bulunuyor. kaynak ntvSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top