Anasayfa / Magazin / Dünyaca ünlü sanatçı cezaevine girdi!

Dünyaca ünlü sanatçı cezaevine girdi!


Isabel Pantoja yolsuzluk ve karapara aklamadan dolayı cezaevine girdi

1011752 detay

İspanya’nın dünyaca ünlü sanatçısı Isabel Pantoja yolsuzluk ve karapara aklamadan dolayı cezaevine girdi. Sanatçının “ beni affedin, hata yaptım” girişimlerine ne hükümet ne de mahkemeler olumlu cevap verdi.

İspanyol cezaevleri tam anlamı ile ünlüler geçidine sahne olmaya başladı.

Ünlü siyasetçiler, Belediye başkanları, işadamları, kulüp başkanlarından sonra ilk defa bir sanatçınında hapse girmesi halkın yargıya olan güvenini artırmaya başladı. Kamuoyu yoklamalarında yıllar sonra ilk defa halkın adalete olan güveninde yükselmeler ortaya çıktı. Ülke genelinde aralarında prenses, Kral damadı, eski bakanlar, Yerel Yönetim ve Belediye başkanları da olmak üzere 500 den fazla yolsuzluk dosyası ise sırasının gelmesini bekliyor.
Geçen hafta da Barcelona Futbol kulübünün en uzun süreli başkanlığını yapan ve sayısız kupalar kazandıran 83 yaşındaki Josep Lluis Nunez mali müfetişlere rüşvet vermekten 2 yıl 2 ay hapis cezası almış ve cezaevine konulmuştu.

Sanatçı Isabel Pantoja İspanya’da “Malaya Olayı” olarak adlandırılan yolsuzluk davasına adı karışmış ve bu davadan mahkeme tarafından, kara para aklama suçu ile 2 yıl hapis ve 1 milyon 147 bin 148 avro para cezasına çarptırılmıştı. Aynı davada o dönem sanatçının sevgilisi olan Marbella Belediye başkanı olan Julian Munoz’da 7.5 yıl hapis cezası aldı. kaynak haberturkSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top