Anasayfa / Sosyal / Düğün Makyajı Nasıl Olmalı?

Düğün Makyajı Nasıl Olmalı?


“Düğünlerde güzel görünmek için herkesin yaptığı bir makyajı vardır. Artık sadece bayanlar makyaj yapmıyor erkeklerin bazıları da makyaj yaptırmaktadır.”

haber detay h7840554635

Ama yinede daha çok makyaj yapımı kadınlara özgü bir şeydir. Düğün makyajı olarak özellikle gelin için çok uğraşılan makyajlar yapılmaktadır. Düğünü olacak kızın güzel görünmesi için en şık düğün makyajı ona layık olacaktır.

Makyaj seçimi yapılırken çok abartı olmasından kaçınılmalıdır. Çok abartılı yapılan makyaj insanın yüz şeklini değiştirmektedir. Makyaj yapımında daha çok insanların gözleri ön plana çıkmaktadır. Normal yaşantıda bile çekilen sürme veya göz kalemleri çok değişik görünüm vermektedir. Kullanılan makyaj malzemelerinde neyin, nasıl, nerede kullanılacağı da önemlidir. Abartılı bir şekilde fonteton kullanılırsa yüz şekli daha belirgin olarak ortaya çıkmaktadır. Buda insanın ruh gibi görünümüne sebep olacaktır.

Bir makyaj uygulanırken her şeyin birbirine uyum sağlaması gerekir. Çok canlı olan makyaj insanın yüzünü daha dolgun gösterebilir. Gelin zaten bembeyaz bir gelinliğin içinde olacağı için makyajı da çok beyaz ve abartılı olmamalıdır. Diğer kişiler de ise giyimlerine göre makyaj tercih etmelidirler. Giysi ile yüz şekilleri aynı oluyorsa eğer yüzlerini makyaj ile açtırabilirler veya açık renkli bir yüz şekli varsa hafif olarak koyulaştırabilirler. Özellikle gözler için çok kalın makyaj kullanılmamalıdır.

Eye_liner çekmek çok zor olduğu iş olduğu için bunun yerine göz kalemi daha iyi olacaktır. Elmacık kemiklerimizi gülümseme anında güzel görünmesi için hafif bir allık ile süsleyebiliriz. En güzel düğün makyajı insanın yüz güzelliği ile bağlantılı olanıdır. kaynak etrafSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top