Anasayfa / Ekonomi / Dolarda son durum

Dolarda son durum


Başkanlık tartışmaları, ABD’den faiz artış beklentileriyle geçen hafta 3.1273 lira ile tarihi rekor düzeye tırmanan dolar, TSK’nın Irak sınırına tank sevkiyatıyla artan jeopolitik risklere bağlı olarak yeni güne de 3.12 lira sınırında başladı.

dolar-bugun-kac-lira-oldu-h546059316961468_2

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) bugün TSİ 21:00’de açıklanacak kararlarından faizlerin değiştirilmeyeceği, buna karşılık Aralık toplantısında faiz artırımı yapılabileceğine ilişkin işaretlerin çıkması bekleniyor.

Buna karşılık, ABD seçimlerinde yarışan Donald Trump ve Hillary Clinton arasındaki farkın 1-2 puana kadar daraldığına ilişkin anket sonuçları da, faiz konusunda tereddütler oluşturuyor. ABD seçimlerinden “beklenmedik” bir sonuç çıkması durumunda, Fed’in faiz artırmayı erteleyebileceği öngörülüyor.

Tankların Silopi’ye doğru hareket etmesinin ardından dün akşam saatlerinde 3.12 liranın üzerine çıkan dolar, sabah saatlerinde 3.1180 – 3.1205 bandından hareket ediyor. Avrupa para birimi ise 3.45 liranın üzerinde işlem görüyor. kaynak sondakikaSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top