Anasayfa / Ekonomi / Dolarda çıkış trendi sürüyor

Dolarda çıkış trendi sürüyor


Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ayrılmasıyla iktidar partisinin kurultay kararı alması piyasaları dalgalandırdı. 2.79 seviyesinden görülen tepki alımlarıyla uzun dönem çıkış trendi korunmuş oldu. Orta dönemli yeni bir çıkış hareketi 3.05 seviyesinin geçilmesi gerekecek.

haber detay h6785764545636

SİYASET, ekonomik gündemin önüne geçti. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlık ve genel başkanlıktan ayrılmasıyla iktidar partisinin kurultay kararı piyasaları dalgalandırdı. Borsada sert satışlarla birlikte döviz kurları ve faizde yukarı yönlü harekete neden oldu. İlk fiyatlama sonrası biraz sakinleşmeye çalışsa da piyasaların bir yara aldığını kabul etmek gerekecek.

Özellikle yeni başbakan, yeni ekonomi yönetimi, erken seçim ve referandum konularını da içeren belirsizlikler sürüyor. Yabancı yatırım bankalarından “tavsiye düşürme”, kredi derecelendirme kuruluşlarından “siyasi risk” içeren değerlendirmelerin gelmesi dış algıyı yansıtması açısından önemli ve olumsuz bir ayrıntı.

Dış piyasaların seyri, Kilis’e saldırılar, petrol fiyatları, makro ekonomik veriler, merkez bankası kararları izlenen diğer gündem konuları olmaya devam edecek. Piyasaları taşıyacak beklenti arayışının sürdüğü bir dönemde iç ve dış gündemin zorlaşması baskıyı artıran bir durum. Geçen hafta için borsada satış, dövizde tepki alımları öngörümüz işlerlik kazandı. Önümüzdeki hafta ise, piyasaların yön bulması açısından siyasi belirsizliklerin netlik kazanması önemini korumakla birlikte temkinli ve dalgalı seyrin devamı beklenebilir. kaynak hurriyetSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top