Anasayfa / Genel / Dolapta Bulunan Bebekle İlgili Şok Eden Ayrıntılar

Dolapta Bulunan Bebekle İlgili Şok Eden Ayrıntılar


ÜMRANİYE’de dün akşam El Kaide’ye bağlı IŞİD örgütü üyelerine yönelik düzenlenen operasyon sırasında evde bulunan Ayşe T., polisin kapıyı çalmadan kırıp ardından ateş ettiğini öne sürerek “İnsan haklarına gidip davacı olacağım” dedi. Polisin yanlış ihbara geldiğini iddia eden Ayşe T., “Polis bana ’Hakkını helal et’ dedi” şeklinde konuştu. Ayşe T., olay sırasında dolaba saklanan 3 yaşındaki torunu Z.’nin de üzerindeki kan lekelerini gösterdi.

dolaptaki bebek

Özel Harekat ve Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, dün akşam saatlerinde Ümraniye’de T. Ailesi’ne ait eve baskın düzenlemişti. İddiaya göre evden polise ateş açılması sonucu, Komiser Yusuf Yavuz Alemdar ile polis memurları Mustafa Ulukuş ve Cengiz Hüsamettin Yılmaz yaralanmıştı. Çıkan çatışmada, evde bulunan Kenan T. (34) ile eşi Elif T. (24) da yaralı olarak yakalanmıştı. Vücuduna isabet eden kurşunlarla ağır yaralanan Kenan T., Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne kaldırılarak ameliyata alınmıştı. Kalçasına kurşun isabet eden eşi Elif T. da aynı hastanede tedavi altına alındı.

Operasyon sırasında evde bulunan Kenan T.’nin annesi Ayşe T., zarar görmemesi için dolaba sakladıkları torunu Z.’yi kucağına alıp basın mensuplarına açıklama yaptı.

Ayşe T., yaşadıklarını şöyle anlattı:
“Oğlum saat 19.30’da işten geldi. Karısından sofra hazırlamasını istedi. Daha sonra da banyo yapacağını söyledi. Yemekleri koyduk. Yemek yemeye başlamadan kapı kırıldı. Kapı kırılır kırılmaz içeri ateş edildi. Oğlum ’Anne ne oluyor?’ diyerek çocuğu Z.’ye birşey olmasın diye içeriye götürdü. Sonra geri dönüp kapıya yöneldi. Ateş etmeye başladılar. Her tarafta mermi var. Tencerenin içi, soframız bile mermi dolu. Televizyon buzdolabı delik deşik oldu. Oğlum vurulduktan sonra eşi üstüne kapanıyor. Gelinim ’Kocamı vurdunuz’ diye bağırıyor. Sonra gelinimi de ayağından vuruyorlar. Daha sonra beni dışarı çıkardılar. Beni çıkarttıktan sonra oğlumu kapı önüne getiriyorlar. İki kat edip darp ediyorlar. Silahın dipçiğiyle başına vuruyorlar. Başını parçalamışlar. Ölürse ondan ölür. Benim çocuğumu mahvettiler.”

T. basın mensuplarının “Evin içinden polise ateş edildi mi?” sorusuna “Hayır kimin ateş ettiği belli değil. Burada binlerce mermi atıldı. Burası Karabekir burada her türlü insan var. Oğlumun kendini korumak amaçlı silahı olabilir. Bu çocuk babasının kucağındaydı. O şekilde nasıl ateş edebilir? Ama o şekilde polis benim çocuğuma davranamaz. Ben insan haklarına gidip davacı olacağım. Dün bütün polisler sakallıydı. Bugün yanımıza geldiklerinde hepsinin sakalı kesilmişti. Bir tanesine onu tanıdığımı söyledim. O da bana ’İş başında bana müdahale etme. Hakkını helal et bana’ dedi” şeklinde cevap verdi.

T., “Polis ne amaçla geldi? Oğlunuz İhsan’ı aradıkları söyleniyor” sorusunu ise “Polis bize ’Yanlış ihbara geldik. Yanlışlık oldu’ bunu bu şekilde söylediler. Kapıyı tıklatın çocuğu arıyoruz deyin. Benim küçük çocuğum Suriye’de. Oraya yerleşmiş. Bir ton Türk vatandaşı var orada. Akrabamız var. Buradaki oğlum kimi vurdu da geldiniz oğlumu bu hale getirdiniz” diye cevapladı.

T., daha sonra da dolaba saklanan torunu Z.’nin elbisesindeki kan lekelerini gösterdi.

ÇOK SAYIDA FİŞEK

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, dün akşam Ümraniye’de IŞAD adlı örgüt üyelerine yönelik operasyon sırasında, çatışmanın çıktığı evde yapılan aramada bulunan mühimmatın bilançosunu açıkladı.

Emniyet’ten yapılan açıklamaya göre, üçü polis 5 kişinin yaralandığı evde, çatışma sırasında şüphelinin kullandığı 1 adet 7.65 çapında el yapımı silah ve bu silaha ait 1 adet şarjör ile 1 adet uzun namlulu silah, bu silaha ait 2 adet şarjör ve 1 adet asma kayışı, 1 adet MKE yapımı savunma tipi el bombası, 250 adet 9 mm çapında fişek, 30 adet 7.65 mm çapında fişek, 30 adet kalibresi belli olmayan fişek, 12 adet 7.62 Nagand fişek, 1 adet 6.35 mm çapında fişek, 4 adet Lusan şarjör, 1 adet uzun şarjör, 1 adet kelepçe, 1 adet İsviçre bıçağı, 2 adet cep telefonu ve bunlara ait 2 sim kart ele geçirildi.

Ayrıca, yine Ümraniye Dumlupınar Mahallesi’nde bulunan bir başka adreste yapılan aramada da bir adet dizüstü bilgisayar ele geçirildiği belirtildi.
“ŞÜPHELİ KİŞİ HAYATİ TEHLİKEYİ ATLATTI”
Açıklamada, dün akşam çıkan çatışmada yaralanan Kenan T. adlı şüphelinin hayati tehlikeyi atlattığı, eşi Elif T.’nin tedavisinin de devam ettiği vurgulandı.
hafif şekilde yaralanan 3 polisin hastanede tedavilerinin devam ettiği de ifade edildi.kaynak:hurriyetSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top