Anasayfa / Magazin / Doğukan Manço’nun en büyük hayali

Doğukan Manço’nun en büyük hayali


12 yıl önce ölen Barış Manço, anıldı. Doğukan Manço, “Evimizi geri almak için para biriktiriyorum ama nasıl birikecek bilmiyorum” dedi.
Doğukan Manço nun en büyük hayali!

BURADA YAŞADI, ÖLDÜ!

Doğukan Manço, babası Barış Manço’nun 12’nci ölüm yıl dönümünde hayattaki en önemli amacını açıkladı: “Babamın son nefesini verdiği Moda’daki evin tapusunu istiyoruz. Bunun için para biriktiriyorum. En büyük korkumuz müze olarak hizmet veren evin, ileride bir gün bu vasıftan çıkarılması…”

GEREKİRSE BELEDİYE ALIR

Barış Manço’yu anma törenine katılan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ise Manço Ailesi’nin yüreğine su serpen şu açıklamayı yaptı: “Evin tapusu Halkbank’ta, biz bu mülkü kiralayıp müzeye dönüştürdük. Gerekirse evi bankadan alır, belediye adına kamulaştırabiliriz.”

BU EVİ GERİ ALMAK İÇİN PARA BİRİKTİRİYORUM

12 yıl önce ölen Barış Manço, anıldı. Doğukan Manço, “Evimizi geri almak için para biriktiriyorum ama nasıl birikecek bilmiyorum.” dedi.

90’lı yıllarda yaptığı ‘7 den 77’ye isimli programını kapatırken “Çocuklar her konuda adresimize yazabilirsiniz. Barış Manço 81300 Moda” diyerek evinin adresini veren Barış Manço, ölümünün 12’nci yılında aynı adreste anıldı. Geceye ev sahipliği yapan Doğukan Manço, “Annem yurt dışında. Batıkan ise Erzincan’da asker… Babam gibi topçu” dedi.

MÜZE KALMASINI İSTİYORUZ

Kadıköy Belediyesi’nin Halkbank’ın mülkiyetinde olan evi, müze haline getirdiğini belirten Doğukan Manço, “En büyük acımız evin tapusunun bizde olmaması. Para biriktiriyorum ama nasıl o kadar birikecek bilemiyorum. En büyük korkum ise evin müze halinden çıkarılması” şeklinde konuştu. Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ise şunları söyledi: “Gerekirse bu evi satın alıp kamulaştırarak müze olarak kalmasını sağlayabiliriz.”
SABAHSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top