Anasayfa / Magazin / Doğacak Yavrusuna Bu İsmi Verecek!

Doğacak Yavrusuna Bu İsmi Verecek!


Süalp Ailesi’nde bu bir gelenek galiba! Malkoç Bey’in ikizi Tarkan Süalp de, boşandığı eşi Özden Bölükbaşı’ndan olan kızına; İngilizce ‘mutluluk, neşe’ anlamına gelen Tia adını vermişti.

sualp ailesi

Erkek annesi olacağını ilk bu köşeden öğrendiğiniz Bade İşçil Süalp, oğlundan önce nur topu gibi bir polemik doğurmuş; çocukları çifte vatandaş olsun diye yurt dışında doğum yapanları eleştirmişti. Ancak, “Ben Türk’üm, bebeğimi Türkiye’de doğururum” diyen Bade’nin mumu, benim haberime kadar yanabilmişti!

Çünkü Bade, bırakın yurt dışını, evinde bile doğum yapsa; eşi Malkoç Süalp hem Türk, hem de İngiliz vatandaşı olduğu için, oğulları da otomatikman çifte vatandaşlığa hak kazanacak.

‘VİCDANLI’ BİR İSİM BULMUŞLAR
Sıkı durun, asıl bomba şimdi geliyor! Yurt dışında doğuranlara bir ton laf eden Bade İşçil Süalp, doğacak oğluna ne isim verecek dersiniz; Miles… Evet, yanlış okumadınız… Bade İşçil- Malkoç Süalp çifti, oğullarına halis muhlis bir İngiliz ismi olan ‘Miles’ adını koymaya karar vermiş. Miles ismini baba adayı Malkoç Süalp istemiş ve anne adayı Bade İşçil Süalp de, bu isme onay vermiş. Hoş, Miles’ın anlamı çok da güzel; ‘vicdanlı, merhametli’ demek. Bir anne-baba doğacak çocuklarına tabii ki istediği ismi koyabilir, buna lafım olamaz. Ancak Bade İşçil Süalp’in bunca lafının ardından insan ister istemez ‘Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu’ demekten kendini alamıyor! İsmi ne olursa olsun, inşallah sağlıkla oğullarını kucaklarına alırlar.kaynak:sabahSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top