Anasayfa / Sağlık / Dişler nasıl beyazlatılır? İşte doğal formüller

Dişler nasıl beyazlatılır? İşte doğal formüller


Uzmanlar, çay ve sigara gibi dış etmenler nedeniyle beyazlığını kaybeden dişlerin doğal yollarla rengine kavuşabileceğini söylüyor.

haber detay 646114

Dişlerin beyazlatılmasında ve güçlenmesinde etkili olan meyve ve bitkileri sıralayan Dr. Aslı Tapan, tıbbi yöntemlerin de dişleri üç ton beyazlatabileceğini belirtti.

Dt. Aslı Tapan, dişlerin doğal yollarla nasıl beyazlatılabileceğini ilişkin bilgi verdi. Bazı meyve ve bitkilerin dişlerin beyazlamasında etkili olduğunu vurgulayan Tapan, bazılarının da dişlerin güçlenmesine yardımcı olduğunu anlattı. Tapan, diş beyazlığının korunması için etkili olan bitki ve meyveleri şöyle sıraladı:

-Çilek; güzel tadı ve hoş kokusu ile bilinen bu meyve, dişler üzerinde leke oluşumunu engellemektedir. Ancak çileğin içerisindeki asit ve şekerin diş minesine zarar vermemesi için, tüketildikten sonra su içilmeli veya ağız çalkalanmalıdır.

-Portakal; bu meyvenin kabuğunun içinden doğal diş macununu elde edilebilmektedir. Haftada bir kaç defa uygulanması fayda sağlar.

-Elma sirkesi ve limon suyu; beyazlatmada faydalı olan bu doğal ürünler sık kullanıldıklarında dişminesine zarar verip, çürük oluşumunun hızlanmasına yol açabilir. Bu nedenle dikkatli kullanılmalıdır.

-En sağlıklı beyazlatıcı ürünler ise doğal lifli ürünlerdir.

-Dişleri leke yapan bakterilerden temizleyip ağız ve diş sağlığında önemli rol oynar. Bunlar elma, havuç, karnabahar ve armut olarak sayılabilir.

Tapan, dişleri güçlü tutmak için de bazı ürünlerin tüketilmesi gerektiğini belirtti. Süt, somon balığı, portakal ve turunçgiller, çilek, su, brokoli, portakal, ananas, susam tohumu, badem, kuru meyveler ve adaçayının da dişlerin güçlenmesinde etkili olduğunu kaydeden Tapan, ayrıca tıbbi yöntemlerle de dişlerin üç ton beyazlatılabileceğine dikkat çekti.kaynak aksamSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top