Anasayfa / Magazin / Dinçer Çekmez hayatını kaybetti

Dinçer Çekmez hayatını kaybetti


Kemal Sunal’la oynadığı filmlerde ‘Bana Mazlum’u getirin’ ve ‘O kadar’ replikleriyle tanınan, tiyatro ve sinema oyuncusu Dinçer Çekmez hayatını kaybetti.

dincer cekmez

İSTANBUL – Karaciğer, böbrek rahatsızlığı ve lösemi tanısıyla 2 yıldır tedavi gören, Türk tiyatrosu ve Yeşilçam filmlerinin usta oyuncusu Dinçer Çekmez 73 yaşında hayatını kaybetti.

Tedavi gördüğü Başkent Hastanesi’nde hayatını kaybeden Çekmez için, ilk tören cuma günü saat 10.00’da Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde düzenlenecek.

Çekmez, törenin ardından öğle vakti Üsküdar’da Şakirin Camisi’nde kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mazarlığı’nda toprağa verilecek.

‘BANA MAZLUM’U GETİRİN ‘
70’li yıllarda komedi filmlerinde rol alan Çekmez, Kemal Sunal’la birlikte oynadığı Şark Bülbülü, Tarzan Rıfkı, İnek Şaban, Şaban Askerde, Süt Kardeşler, Şabanoğlu Şaban, Atla Gel Şaban gibi filmlerle tanındı.

Filmlerde kullandığı kültleşmiş “O kadar” ve “Bana Mazlum’u getirin” gibi replikleriyle ve “Kadırgalı Eşref” adlı bir kabadayıyı oynadığı Şabanoğlu Şaban filminde attığı nârâlarıyla meşhur oldu.

dincer cekmez kemal sunal

Sinema ve tiyatro oyuncusu Metin Çekmez’in de ağabeyi olan Dinçer Çekmez, İstanbul Şehir Tiyatroları’nda pek çok oyunda rol aldı. kaynak ntvmsnbcSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top