Anasayfa / Sağlık / DHI saç ekimiyle saçlarınızı gürleştirebilirsiniz

DHI saç ekimiyle saçlarınızı gürleştirebilirsiniz


Kadınların en şikayetçi olduğu estetik problemlerin başında seyrek saçlar geliyor. Saç ekiminde saçların kesilmesi gerektiğinden kadınlar için cazip değildi. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, saçın kesilmesine gerek kalmadan yapılan saç ekim tekniğini anlatıyor.

“Bugüne kadar saç ekimi tekniklerinde saçın tıraşlanması gerektiği için kadınlar tarafından çok cazip bulunmamaktaydı. DHI yani Direkt Saç Ekimi tekniği sayesinde saç köklerinin tek tek alınıp direkt ekilmesi ile kadınlar için saç seyrekliğinden kurtulma fırsatı doğmuş oldu. DHI tekniğinin kadınlara sunduğu en önemli avantaj ise saç ekimi sırasında dikiş yani kesi uygulamasına gerek olmamasıdır. Bu sayede en çok korkulan iz kalma riski de ortadan kalktı.”

KADINLARDA ERKEK TİPİ KELLİK TEDAVİSİ
haber-detay-h46804651356
“Kadınlarda erkek tipi kellik oluşması durumunda yani kafa derisinin tepe noktasında ve yan kısımlarında oluşan seyrelme DHI saç ekimi tekniği ile tedavi edilebilmektedir. Ense bölgesinden tek tek alınan sağlıklı saç kökleri tepe ve yan bölgelere tek tek ekilir. DHI saç ekim tekniğinde özel uçlu aletler kullanılır. Bu aletler yardımı ile donör bölgeden alınan sağlıklı saç kökleri kanal açılmasına gerek olmadan dökülen kısımlara doğrudan ekilir. Kanal açılmama sayesinde saç kökleri daha sık aralıkları ekilebilmektedir. Bu sayede daha gür ve daha doğal bir saç görünümü elde edilir. Üstelik DHI tekniğinde donör bölgeden alınan saç kökleri direkt ekildiği için canlılıklarını korur. Bu sayede ekilen saç köklerinin tutunma oranı çok yüksek olur. “

DHI TEKNİĞİ İLE DAHA GÜR SAÇLARA SAHİP OLUNABİLİYOR
haber-detay-h7681074680546
Op. Dr. Güncel Öztürk “DHI saç ekimi tekniğinde saç tasarımı kişiye özel olarak yapılır. Saç ekimi tasarımında ön saç çizgisi, saçın çıkış yönü doğal bir görünüm elde edebilmek için çok doğru bir şekilde tasarlanmalıdır.
haber-detay-h79200748651546

Günümüzde saç tasarımını planlamak 3D simülasyon tasarım cihazlarından faydalanılmaktadır. Yapılan yeni saç tasarımı 3 boyutlu görüntüler üzerinden görülebilir. Özellikle ön saç çizgisi tasarımına hasta da katılabilir, donör bölgeyi, saç yoğunluğunun ne kadar olabileceği görebilir. Ayrıca DHI tekniğinde saç kökleri alınır alınmaz ekildiği için saçın çıkış yönünde hata riski de çok düşer. Saçın çıkış yönünün her bir saç teli için doğru olması çok önemli, çünkü yatmayan tek bir saç teli bile yatırmak için dakikalarca uğraşılmasına yol açabilir. Kısacası saç ekim işleminin doğal saçla uyumlu olması saçın kolay şekillendirilebilmesi ve doğal görünmesi için çok önemli.”Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top