Anasayfa / Magazin / Deniz Seki’ye Bir Şok Daha!

Deniz Seki’ye Bir Şok Daha!


Deniz Seki’nin sağlık durumuyla ilgili Adli Tıp Kurumu raporu savcılığa ulaştı.

deniz seki adli tıp soku

Raporda, Seki’nin cezaevi şartlarında kalmasının sağlığı yönünden engel bir durum teşkil etmediği belirtildi. Bu rapor üzerine de İnfaz Savcılığı, Seki’nin yaptığı infazın ertelenmesi talebini reddetti.

6 yıl 3 ay hapis cezası onanan şarkıcı Deniz Seki’nin “infazının ertelemesi talebi” Adli Tıp Kurumu’nun cezaevinde kalmasını engelleyen bir durumunun olmadığı yönündeki raporunun ardından İnfaz Savcılığı tarafından reddedildi.

Cezasının onanmasının ardından İnfaz Savcılığı Deniz Seki hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Seki bunun üzerine avukatı Naim Karakaya aracılığıyla İnfaz Savcılığı’na sağlık durumunu gerekçe göstererek infazının ertelenmesi talebinde bulundu.

Deniz Seki talep dilekçesinde özel bir hastaneden alınmış raporunu da da savcılığa sundu.

Savcılık ise raporu Adli Tıp Kurumu’na göndererek hastalığının cezaevinde kalmasına engel teşkil edip etmeyeceğine dair rapor verilmesini istedi.

Adli Tıp Kurumu tarafından yapılan rapor savcılığa ulaştı. Raporda, Seki’nin cezaevi şartlarında kalmasının sağlığı yönünden engel bir durum teşkil etmediği belirtildi. Bu rapor üzerine de İnfaz Savcılığı, Seki’nin yaptığı infazın ertelenmesi talebini reddetti.

Anayasa Mahkemesi’nin kararını bekliyor

Bu karardan sonra Seki’nin avukatı Naim Karakaya, Anayasa Mahkemesi’ne yaptıkları bireysel başvurunun sonucunu bekleyeceklerii belirtti.

Seki, Yargıtay’ın onama kararı sonrasında, hakkında yürütülen yargılamada başta adil yargılanma olmak üzere hak ve özgürlüklerinin ihlal edildiği gerekçesiyle Anayasa Mahkemesi’ne başvurmuştu. kaynak: cnnturkSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top