Anasayfa / Magazin / Deniz Seki anlatıyor: ‘Ateşten bir yolun içinden geçtim’

Deniz Seki anlatıyor: ‘Ateşten bir yolun içinden geçtim’


Deniz Seki 5 Haziran’da özgürlüğüne kavuşuyor. Çıkmasına 1 hafta kala ise onun ikinci kitabı “Mutluluğa Söz Verdim” yayınlanıyor. Kitap çıkmadan evvel okudum ve notlar aldım. Deniz’in içten bir dille değişimini anlattığı kitap bir çırpıda okunuyor ve bittiğinde bir kez daha şapka çıkarıyorsun: Onun koca kalbine, sabrına, yılmayışına, kendini bırakmayışına ve bilgeliğine…

“Kim derdi ki Deniz Seki hapse girecek, aylarını, hatta yıllarını hapiste geçirecek ve oradan yeni bir anlayış, yeni bir bakış ve bir başka bilme haliyle çıkacak diye.

Sizi bilemem ama ben bundan birkaç yıl önce bunu rüyamda görsem inanmazdım. İçimde ne güçlü bir Deniz barındırmışım da haberim yokmuş. Dağ olsa dayanamaz yıkılır derlerdi ya. Dağ yıkılacak, unufak olacak zamanlar, günler geçirdim. Ateşten bir yolun içinden geçtim, geçip de güçlendim.

Hamdım, piştim, yandım yandım ve söndüm. Ham olup pişmeyi öğrendim Mevlânâ’nın dediği gibi. Piştim dediğime bakmayın siz, insan yaşıyorsa, yaşadığı kadar da öğreneceği gün var önünde. En azından artık bunu biliyorum.” (Sayfa 82)
haberin devamı kaynak hurriyet
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top