Anasayfa / Gündem / Değer Deniz cinayeti davasında flaş gelişme!

Değer Deniz cinayeti davasında flaş gelişme!


Müzisyen Değer Deniz cinayetinde telefon ile yapılan çağrılara cevap vermeyerek adli muayene işlemini yapmadıkları gerekçesi ile “görevi kötüye kullanmak” suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan doktorlar C.Y. ve E. K. beraat etti.

haber detay h86746466137266

Müzisyen Değer Deniz cinayetinde telefon ile yapılan çağrılara cevap vermeyerek adli muayene işlemini yapmadıkları gerekçesi yargılanan doktorlar hakıknda karar çıktı. İstanbul 13. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılan karar duruşmasına öldürülen Değer Deniz’in kardeşi Orhan Deniz müşteki olarak katıldı. Sanık doktorları ise avukatları temsil etti. Müşteki olarak ifade veren Orhan Deniz, olay günü soruşturma kapsamında karakola gittiğini bu sırada ölü muayenesi nedeniyle doktorların telefonla arandığını ancak doktorların olay yerine gelmediklerini belirterek doktorların adli görevlerini ihmal ettiklerini bu nedenle de doktorlardan şikayetçi olduğunu söyledi.

“BU BİR İCAP NÖBETİDİR”
Sanık doktorların avukatı Kemal Dinç ise yaptığı savunmada, “Bu bir icap nöbetidir. Yapılması gereken polisin gidip doktoru olay yerine getirmesidir. Telefonla ulaşılamamasında müvekilimin bir kastı yoktur. Muhtemelen telefonunun çekmediği bir ana denk gelmiştir” dedi.

“ÖLÜ MUAYENESİNİ BELEDİYE HEKİMLERİNCE YAPILIR”
Avukat Kemal Dinç ayrıca müvekillerinin aile hekimi olduğunu, suça konu görevin adli bir görev olduğunu, ölü muayenesinin ise belediye hekimlerince yapıldığını söyleyerek müvekillerinin beraatini talep etti.

MAHKEME BERAATLERİNE KARAR VERDİ
Değer Deniz cinayetinde olay yerine gitmedikleri gerekçesiyle yargılanan doktorlara beraat

Kararını açıklayan mahkeme, yüklenen suçun sanıklar tarafından işlendiğinin sabit olmaması nedeniyle ayrı ayrı beraatlerine karar verdi.

2’ŞER YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTENMİŞTİ
İddianamede Değer Deniz’in 05 Mayıs 2015’de evinde ölü bulmasına ilişkin soruşturmada nöbetçi savcı tarafından 21.00 sıralarında olay yerinde gerekli incelemelerin yapılması, ölü muayene işleminin gerçekleştirilebilmesi için nöbet listesinde nöbetçi doktor olarak görevlendirilmiş olan şüpheli C. Y. ile E. K.nın adli nöbetçi olarak görevli oldukları halde telefonla yapılan çağrılara cevap vermeyerek ve hatta şüpheli E.K. nın çağrı ve davetten bilgisi olmasına rağmen görev gereklerine aykırı şekilde hareket ederek ve göreve gitmeyerek adli muayene işleminin yapılmamasına neden olmak suretiyle görevlerini kötüye kullandıkları iddia edildi. Doktorlar hakkında 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası talep edilmişti.

“NİÇİN ULAŞILAMADI BİLMİYORUM”
Şüpheli C.Y. iddianamede yer alan ifadesinde olay tarihinde adli nöbetçi olduğunu, telefonunun kasıtlı olarak kapatmadığını, bazen metrodayken telefonun çekmediğini ayrıca evinin bir odasında cep telefonunun çekmediğini telefonu bu odaya da koymuş olabileceğin ya da şarjının bitmiş olabileceğini, kendisine niçin ulaşılamadığını bilmediğini söyledi.

“YEĞENİM RAHATSIZDI”
Şüpheli E. K. ise olay tarihinde Pendik’de olduğunu, yeğeninin rahatsız olduğunu, polis memuru olduğunu söyleyen bir kişinin telefonla arayarak günün nöbetçi doktoruna ulaşamadıklarını, ölüm olayı olduğunu söyleyerek gelmesini istediklerini anlattı. Kendisinin de o an müsait olmadığını, günün nöbetçi doktorunun evde olabileceğini evi kontrol etmelerini istediğini söyledi. Daha sonra tekrar kendisini aradıklarını ve yine nöbetçi doktora ulaşamadıklarını söyleyerek gelmesini istediklerini, Pendik’te olduğunu, yeğeni rahatsız olduğu için tekrar nöbetçi doktorun evine gitmelerini söylediğini sonra da kendisine dönüş olmadığını belirtti.

Müzisyen Değer Deniz’in Beyoğlu’ndaki evinde öldürülmesine ilişkin yargılanan ve olay tarihinde yaşı 18’den küçük olan sanık C.M, 45 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. kaynak milliyetSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top