Anasayfa / Gündem / Cumhuriyet başsavcısının feryadı

Cumhuriyet başsavcısının feryadı


ERZİNCAN Adalet Sarayı’nda zabıt katibi olarak görev yapan ve eski hükümlü Cihan B. tarafından bıçaklanarak öldürülen 35 yaşındaki Şenay Akdemir toprağa verildi. Adliye Sarayı önünde düzenlenen törende konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir, gözyaşlarını tutamadı ve kadınlara yönelik şiddeti eleştirerek, “Ne olur, feryat ediyoruz, artık şiddet son bulsun” dedi. Şenay Akdemir’in tabutunu mezarlığa kadınlar taşıdı.

haber detay h22015163257_5

Geçen Cuma saat 23.00’de işlenen cinayet, Adalet Sarayı yakınlarındaki bir çöp konteyneri içerisinde Şenay Akdemir’in çantasının bulunmasıyla ortayşa çıktı.

Polisin yaptığı araştırmada, adliye önündeki taksi durağında çalışan Cihan B. (33) şüpheli olarak gözaltına alındı. Cihan B., eşinden 6 yıl önce ayrılan iki kız çocuk annesi Şenay Akdemir ile arkadaş olduklarını, çıkan tartışma üzerine bıçakla öldürdüğünü, cesedi Erzincan- Sivas çevreyolunun Gümüşhane kavşağında yol kenarına bıraktığını söyledi. Şenay Akdemir’in cesedi bir gün sonra Cihan B.’nin söylediği yerde bulunurken, evli 2 çocuk babası Cihan B. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

BAŞSAVCININ GÖZYAŞLARI
haber detay h8857_14122015163257_1
Şenay Akdemir için bugün saat 10.30’da 15 yıldır zabıt katibi olarak görev yaptığı Adalet Sarayı önünde tören düzenlendi. Törene Vali Yardımcısı Dede Musa Baştürk, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Oğuz Dik, Baro Başkanı Cemalettin Özer, avukatlar ve mesai arkadaşları ile yakınları katıldı. Cenaze törende konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir gözyaşlarını tutamadı.
haber detay h8857_14122015163257_9
Adliyeye ateş düştüğünü söyleyen Başsavcı Aldemir, “Buradan Türkiye’ye seslenmek istiyorum. Kızlarımıza, kadınlarımıza, annelerimize, kız çocuklarımıza ne olur, feryat ediyoruz, artık şiddet son bulsun. İnşallah son olur bu” dedi.

TABUTUNU KADINLAR TAŞIDI
haber detay h015163257_11
Tören sırasında Şenay Akdemir’in kızları 9 yaşındaki R. ile 7 yaşındaki İ. sürekli gözyaşı döktü. Şenay Akdemir’in annesi Yadigar Akdemir de kızının tabutu başında ağlamaktan gözleri kızardı. Adalet Sarayındaki törenin ardından Şenay Akdemir’in cenazesi Geçit Beldesindeki cemevine götürüldü. Namazda, özellikle kadınlar en önde saf tutarak Şenay Akdemir’in cenaze namazını kıldı. Namazdan sonra kadınlar omuz verdi ve tabutu 100 metre ötedeki belde mezarlığına taşıdı. Şenay Akdemir, gözyaşları arasında toprağa verildi. kaynak sondakikaSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top