Anasayfa / Gündem / Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Fransa açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Fransa açıklaması


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa’da yaşanan ve 84 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısı sonrasında “Teröre karşı tutarlı bir mücadele şart. Bu barbarların dünyada yeri yok. Teröre karşı ikircikli davrananlar ders çıkarmalı” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa’daki terör saldırısına ilişkin, “Pek çok terör saldırısına maruz kalmış bir ülke olarak, Fransa’yı ve Fransız halkının duygularını gayet iyi anlıyoruz. Terör saldırısı olduğu değerlendirilen bu barbarca eylem, terörizme karşı kararlı ve tutarlı bir mücadele verilmesi zaruretini bir kez daha ortaya koymuştur.” dedi.
haber detay h467855644563

Terörün dini, ırkı ve milliyetinin olmadığını söyleyen Erdoğan, “Bu hunharca eylemi gerçekleştirenlerin de insanlıkla bir ilgisi yoktur. Bu barbarların esas itibariyle bu dünyada bir yeri de yoktur ve olmamalıdır.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:
“Terör karşısında ikircikli tutum sergileyen herkesin, Fransa’yı hedef alan bu son saldırıdan gerekli dersleri çıkarmalarını bekliyoruz.

Terör örgütleri için Türkiye ile Fransa’nın, Irak ile Belçika’nın, Suudi Arabistan ile Amerika’nın bir farkınınolmadığını artık hep birlikte görmeliyiz.” kaynak aksamSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top