Anasayfa / Gündem / Corona virüsü tedavisi gören ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu vefat etti! Ömer Döngeloğlu kimdir?

Corona virüsü tedavisi gören ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu vefat etti! Ömer Döngeloğlu kimdir?


Ömer Döngeloğlu’ndan acı haber! Corona virüsü ile ilgili umut veren son dakika haberleri peşe peşe gelirken, acı haberler de geliyor. Geçtiğimiz haftalarda corona virüsü nedeniyle birçok ünlü isim hayatını kaybetmişti. Öğle saatlerinde Ömer Döngeloğlu öldü mü sorusu sıkça araştırılmaya başlanmıştı. Gelen son dakika haberine göre ilahiyatçı yazar Ömer Döneloğlu hayatını kaybetti. Tecrübeli ismin vefatının ardından vatandaşlar Ömer Döngeloğlu kimdir ve kaç yaşında sorularının yanıtını araştırmaya başladı. Vefatın ardından Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu da bir taziye mesajı yayınladı. Peki, corona virüsü nedeniyle vefat eden Ömer Döngeloğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında vefat etti? İşte, ilahiyatçı Ömer Döngeloğlu hakkında bilgiler…

Ömer Döngeloğlu’ın KOVİD-19 tedavisinden acı haber geldi. Corona virüsünün neden olduğu KOVİD-19 salgınında yeni vaka sayılarında azalma ile umut verici bir tablo ortaya çıksa da, acı haberler gelmeye devam ediyor. Pandemi başladığından bu yana dünya genelinde birçok ünlü isim KOVİD-19 nedeniyle hayatını kaybetti. Türkiye’de ise tanınmış profesörler ve siyasi isimler de corona virüsü ile müacdelede gündeme geldi ve acı kayıplarımız oldu. Son olarak, ünlü ilahiyatçı Ömer Döngeloğlu hayatını kaybetti. Ömer Döngeloğlu’nun ölüm nedeni corona virüsü olarak açıklandı. Peki, Ömre Döngeloğlu kimdir?

ÖMER DÖNGELOĞLU KOVİD-19 NEDENİYLE ÖLDÜ

Ömer Döngeloğlu’nun ölüm haberini Prof. Dr. Mustafa Karataş duyurdu. Corona virüsü tedavisi gören ilahiyatçı ile ilgili bir paylaşımda bulunan Mustafa Karataş “İnnâ lillah ve innâ ileyhi râciûn Allah rahmet etsin. Ömer Döngeloğlu hocamız vefat etmiştir. Mekanı cennet olsun” dedi.

ÖMER DÖNGELOĞLU KİMDİR?

Ömer Döngeloğlu 1968’de Tokat Zile’de dünyaya geldi. İlkokulu Zile Altunyurt İlkokulu’nda, orta eğitimini Zile İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Daha sonra Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Orta derecede Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Ömer Döngeloğlu, 1986–1996 yılları arasında memleketi Tokat’ta İmam-Hatiplik yaptı. Kamuda uzun yıllar çeşitli idari görevlerde çalıştı. İslam tarihi ve Siyer-i Nebi üzerine yıllarca araştırma, inceleme, okuma ve gezilerde bulundu.

Ömer Döngeloğlu, 3 Mayıs 2020 tarihinde, 62 yaşında, KOVİD-19 nedeniyle hayatını kaybetti.


Ömer Döngeloğlu eserleri:

Peygamberin İzinde

Allah’a Adanmış hayatlar

Yeryüzünün yıldızları

Sözün Miracı; DUA

Allah Resulünü görenler

Peygamberimizin Dostları

Mus’ab bin Umeyr

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu da vefat haberi ile ilgili şu taziye mesajını yayınladı:

“Ömer Döngeloğlu hocamız Koronadan tedavi görüyordu. Vefat haberini aldım. Çok üzüldük.Samimi ve gönülden bir insandı. Mekanı cennet olsun. Efendimize ve sahabesine komşu olsun. Allah rahmet etsin. Ona ve bu hastalıktan vefat eden tüm insanlarımıza Allah rahmet etsin”
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top