Anasayfa / Dünya / Çocukların gözleri önünde kan donduran görüntü

Çocukların gözleri önünde kan donduran görüntü


Terör örgütü IŞİD’in insanlık dışı cezalandırma yöntemi, Suriyeli çocukların psikolojisini sarsıyor.

haber detay 435873

Suriye’de IŞİD’in kontrolünü elinde bulundurduğu Deyr ez Zor kentinde gene bir vahşet yaşandı. IŞİD militanları, suç işleyen 3 kişiyi kafalarını kestikten sonra sokağın ortasındaki bir direğe bacaklarından astı. Ortaya çıkan görüntü kan dondurdu.

ÇOCUKLARIN PSİKOLOJİSİ YERLE BİR

Daha önce, çarmıha germe, kafatasını sergileme bunun şeklinde insanlık dışı uygulamalarda olan IŞİD, öldürdükleri insanları ’ibret olması’ açısından sokaklarda sergiliyor. Bu uygulamanın bir öteki korkunç boyutu ise Suriyeli çocukların da bu manzaraya tanık olması. İnternete yüklenen bu fotoğrafta bacaklarından asılmış vaziyette duran 3 cesedin derhal ardında oyun oynamak için dışarı çıkan Suriyeli çocukların yüzündeki korku her şeyi özetliyor.

GELECEK NESİL İÇİN BÜYÜK TEHLİKE

3 yıldır Esed bombardımanları altında yaşamlarını sürdürmeye çalışan Suriyeli çocuklar, savaşın neden bulunduğu psikolojik yıkımın yanı sıra, IŞİD militanlarının yaptığı bu insanlık dışı cezalandırmalar itibariyle duygusal yönden çöküntü yaşıyor. Aktivistler, sokaklarda kesilmiş kafalar ve çarmıha gergin cesetleri gören çocukların uzun yıllar bunun etkisinde kalabileceğini, bunun da cemiyet açısından iri tehlike arz ettiğini belirtiyor. kaynak haber8Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top