Anasayfa / Sağlık / Çocuğunuzu Bu Şekilde Oturtmayın !

Çocuğunuzu Bu Şekilde Oturtmayın !


Tamamen incelemeye alındığında “W” harfi şeklinde gözlenen bu farklı oturuş biçimini gerçekleştiren çocuklar, bu durumu bilinçli şekilde yapmıyor. Kendisini o oturuş ile daha rahat ve güvende hisseder ayrıca düşünmeden o şekilde oturur. Yetişkinlerin bazılarının da beceremediği ‘W’ oturuşunu gerçekleştiren çocuklar, bacakları geliştikçe bu alışkanlıklarını bırakabilir. Ayrıntılar haberimizde..

haber detay h687468545665

Tamamen incelemeye alındığında “W” harfi şeklinde gözlenen bu farklı oturuş biçimini gerçekleştiren çocuklar, bu durumu bilinçli şekilde yapmıyor. Kendisini o oturuş ile daha rahat ve güvende hisseder ayrıca düşünmeden o şekilde oturur. Yetişkinlerin bazılarının da beceremediği “W” oturuşunu gerçekleştiren çocuklar, bacakları geliştikçe bu alışkanlıklarını bırakabilir.
haber detay h786768479928
Çocukların yürüdükten sonra oturuş şekillerinin yetişkinler tarafından dikkatle takip edilmesi gerektiğini belirten uzmanlar, “W” şeklinde oturmanın yol açtığı hasarları sıraladı:

-Yürüyüş, duruş ve kas gelişimi bozulabilir.

-Düztabanlık ortaya çıkabilir.

-Koşma, zıplama, atlama gibi hareketler için çok önemli olan sağ-sol dengesini kurma becerisi bu oturuş yüzünden sekteye uğrayabilir.

/Çocuğun kalçasının kaymasına sebep olabilir. Üst bedeninde rotasyon becerisini engeller. Bu, iki elini birden kullanmasına engel olur. kaynak carsambagazetesiSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top