Anasayfa / Gündem / Cizre’de çatışma: 1 polis şehit, 3 güvenlik görevlisi yaralı

Cizre’de çatışma: 1 polis şehit, 3 güvenlik görevlisi yaralı


ŞIRNAK’ın Cizre İlçesi’ndeki Nur Mahallesi’nde çıkan çatışmada, 1 polis memuru şehit oldu, 3 güvenlik görevlisi de yaralandı.

haber detay h120161552529605787_2

Cizre İlçesi’nde 4 Aralık’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağından sonra PKK’lıların kazdıkları hendekleri kapatmak ve kurdukları barikatları kaldırmak için 14 Aralık’ta başlatılan operasyonlar devam ederken, bu sabah saatlerinde İlçesi’ndeki Nur Mahallesi’nde şiddetli çatışma çıktı. Polis ve askerin müşterek yaptığı operasyon kapsamında Nur Mahallesi’ne girmeye çalışan güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında şiddetli çatışma çıktı. Çatışmada açılan ilk ateş ile 1 polis memuru şehit olurken, 1 polis ve 2 asker yaralandı. Yaralılara ilk müdahale Cizre Devlet Hastanesi’nde yapıldıktan sonra Şırnak Asker Hastanesi’ne kaldırıldı. Nur ile Cudi Mahallesi’ndeki şiddetli çatışmaların devam ettiği öğrenildi.

Şehit polis Ayhan Demirel’in baba evinde yas

ŞIRNAK’ın Cizre İlçesi’nde PKK’lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi’nde görevli polis 44 yaşındaki Ayhan Demirel’in şehit olduğu haberi, Aksaray’ın Sarıyahşi İlçesi’ndeki baba evine ateş düşürdü.

Şehit polis Ayhan Demirel’in, Sarıyahşi İlçesi’nde oturan babası İbrahim Demirel ve felçli annesi Mercan Demirel’e acı haber, sosyal hizmetler uzmanı ve sağlık görevlileri eşliğinde Sarıyahşi Kaymakamı Yıldız Büyüker, Belediye Başkanı Fatih Ünsal ve emniyet mensupları tarafından verildi. 1’i kız 5 kardeşi bulunan 1 çocuk babası şehit polis memuru Demirel’in, hemşire eşi Aysel Demirel ve oğlunun Ankara’da oturduğu belirtildi.

Şehit polis memuru Ayhan Demirel’in cenazesinin yarın Sarıyahşi İlçesi’nde düzenlenecek tören ardından toprağa verilmesi bekleniyor. kaynak sozcuSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top