Anasayfa / Gündem / Cinnet getiren eşi vurmuştu, şimdi o başkalarına umut olacak

Cinnet getiren eşi vurmuştu, şimdi o başkalarına umut olacak


Bursa’da 3 gün önce MİT mensubu K.Ş. cinnet getirerek kızını ve eşini vurmuş, ardından da intihar etmişti. Başından vurulan eş Seçil Şen tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Beyin ölümü gerçekleşen Şeçil Şen’in organları 3 kişiye umut oldu.

haber detay hf11947588

Bursa’nın Gemlik ilçesinde 3 gün önce gerçekleşen olayda, MİT mensubu K.Ş (45), 10 yaşındaki kızı Eda ile 37 yaşındaki eşi Seçil Şen’i silahla vurduktan sonra aynı silahla kafasına ateş ederek intihar etti. Olayda kendisi ve kızı hayatını kaybederken, ağır yaralanan eşi Seçil Şen, hastanede tedavi altına alındı. Sağlık durumu ağır olan Seçil Şen, ambulansla kaldırıldığı Bursa Muammer Ağım Gemlik Devlet Hastanesindeki ilk müdahalenin ardından Bursa Devlet Hastanesine sevk edildi. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen Seçil Şen’in beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine aile ile Bursa Bölge Organ Nakli Koordinatörleri arasında yapılan görüşmeler sonucunda aile organları bağışlamayı kabul etti. Sağlıklı ve bağışa uygun olan 2 böbrek ve karaciğer Bursa Devlet hastanesinde yapılan operasyonla alınarak nakil bekleyen 3 kişiye nakledilecek.

“ORGAN BAĞIŞI HAYAT KURTARMAYA DEVAM EDİYOR”

Bursa Acıbadem Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Dr. Salih Gülten organ bağışının hayati önemine dikkat çekerek, “Bugün yine bir organ bağışı oldu.Biliyorsunuz ki organ bağışı hayat kurtarıyor. Yaklaşık 3,5 saat süren bir operasyonla donörün karaciğeri ve böbrekleri alınacak. Sağlık Bakanlığının puantaj sistemiyle belirlediği uygun hastalara nakledilecek.” dedi.

“3 HASTAMIZ BU SABAH YENİ BİR HAYATA UYANACAK”

Operasyon hakkında bilgiler veren Organ Nakli Bursa Bölge Sorumlusu Dr. Yavuz Selim Çınar, “Beyin ölümü gerçekleşen hastamızın yakınlarıyla Organ Nakli Koordinatörlerimiz bir görüşme yaptılar. Bu görüşme sonucunda aile yüce gönüllülük göstererek bağış yapmayı kabul etti. En avı günlerinde önemli bir karar alan aile 3 hastamızın hayatını kurtarmış oldu. Donörden alınan karaciğer Bursa’da karaciğer nakli bekleyen bir hastamıza nakledilecek. Böbreğin bir tanesi Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde bir hastaya, diğeri ise acil çağrıyla organ bekleyen İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir hastaya nakledilecek. Toplamda 3 hastamız yarın sabah sağlıklı organlarıyla, yeni bir hayata başlamış olacaklar” dedi.

“7 GÜN 24 SAAT ÇALIŞIYORUZ”

Organ nakli konusunda çok yoğun çalıştıklarını belirten Çınar, “Bu çok ciddi bir organizasyon. Sağlık Bakanlığı bu konuda önemli çalışmalara imza atıyor. Bütün ekipler gece gündüz demeden en hızlı şekilde çalışıyor. Bütün sağlık birimler 7 gün 24 saat esasına göre bu konuda çalışmalarını sürdürüyorlar” açıklamalarında bulundu. kaynak milliyetSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top